خانمم بهم انگ زده که معتادی و با زنای دیگه رابطه داری

خانمم بهم انگ زده که معتادی و با زنای دیگه رابطه داری

سوال:

سلام

من یه مرد*ساله هستم که حدود * ساله ازدواج کردیم و خانمم * سال از من کوچکتره. زندگیمون از همون اول میدان جنگ بود و من بخاطر اینکه خانواده خودم نفهمن که مشکلی داریم با تحمل سختی زیادی زندگی رو پیش بردم و یه * سال گذشت و خانمم پس از اون درخواست طلاق ازم میکرد و من با اینکه دلم بود اما جواب منفی میدادم بعد از یکسال جدی تر شد و من قبول کردم اما اون جلو نیومد و * سال بهمین منوال سپری شد و دوباره شروع شد و ایشون مدام از من درخواست طلاق میکرد با اتهامهای مختلف مثلا معتادی و با زن دیگه ای ارتباط داری و خانوادت دارن بین ما رو بهم میزنن و من هم شرایط رو برای بررسی هر کدوم از اینها براش باز گذاشتم تا تحقیق کنه اما پس از رد همه این اتهامات روزی به یکی از اعضای فامیل من گیر میداد و * سال به همین وضع گذشت و توافقی قبول کردیم که جدا بشیم و آپارتمانی که داشتم رو بزنم به نامش بابت حقوق و مهریش. و من تا مدتی این قضیه رو لفت دادم تا فرجی بشه اما پس از مدتی دوباره بشدت گیر داد و من قبول کردم که دیدم ایشون از زیرش داره در میره و تلاش میکنه که به زندگی برگرده اما به روش خودش یعنی هر وقت خواست دهن هرکسو سرویس کنه تا بچه کاری میکرد کتکش بزنه و من رو هم بزنه تا من مجبور بشم بزنم جاییش و سندش کنه علیه خودم و داد و بیداد که تو زندگی رو به من سخت کردی و سلامتیمو گرفتی و خیلی کارهای مزخرف دیگه و این در حالی است که من کارهای خونه رو خودم حداقل ۵۰ درصد انجام میدم و به بچه ها محبت میکردم و میکنم تا کمتر ضربه بخورن (البته نا گفته نمونه که یک پسر * ساله و دختر * ساله داریم)

اومدم دوباره با تلاش یه خونه ویلایی خریدم واز * یه مقدار پول قرض کردم و سه دانگ خونه رو بنامش کردم البته قرار بود بجای مهریش باشه و پیشنهاد خودش بود و موقعی که زدم زد زیرش و گفت حق من بیشتر از اینهاست با این حال من قبول کردم که ۶ دانگ رو بزنم به نامش و جدا بشیم که دوباره قبول نکرد و گفت بریم پیش مشاور ما هم رفتیم و بعضی از مشکلات حل شد اما ایشون هروقت یکی از بستگان من بیان خونمون یا باهاشون بریم جایی بشدت سر ناسازگاری میزراه بحدی که جلوی همه بمن فحش مید یا منو میزنه تا حسابی اعصابمو بهم بریزه میگه تو حق نداری به برادر و خواهر یا بچه شون محبت کنی. ا‌ومد پیشنهاد داد که یه مغازه براش بزنم من هم با کلی اصرار اون و اینکه قول داد تو رفتارش با من و بچه ها و خانوادم تجدید نظر کنه اما پس از * ماه از راه اندازی مغازه که خیلی هم کمکش کردم دوباره رفتاراش شروع شده مثلا میگه خواهرت که اومده خونمون خونه بهم ریخته شده و باید خودت جمعش کنی و پس از اعصاب خوردی که قبول میکنم میزنش به یه چیز دیگه و میاد لباسهای تنم رو پاره میکنه و منو میزنه و یکسره از من میخواد که بزنمش. راستش از رفتارها و اعصاب خوردیهاش و اینکه در گذشته با قرص و چاقو قصد خودکشی داشته ازش میترسم بنابراین احساساتم رو راجع به حرفاش نمیتونم بهش بگم و داریم با یک خشم و تنفر و انتقام و افسردگی زندگی میکنم

خواندن  مادرم پنج داماد داره همیشه با هم اختلاف دارن و منو خواهرام از این موضوع ناراحتیم

البته اوایل ظرفهای خونه رو هم میشکست و وسایل رو داغون میکرد. مدام تو بحثهامون فحش میده و من مجبور شدم خانوادم رو در جریان بزارم و پس از پا در میونی حق رو بمن دادند ایشون قبول نکردند و با کلی فحش به من و اونا قضیه رو تموم کردند بنابر این خانواده خودشو تو جریان گذاشتم و اونها ابتدا حرفهای اونو قبول میکردند اما پس از اینکه طبق شرایطی که اونا گفتن زندگی کردیم حق رو بمن دادن و خواستند با خویشتنداری وضعیت رو درست کنم حتی یکروز با داداشش بشدت در گیر شد و با فحش اونو راهی کرد و چند روز بعد با اون یکی داداشش بشدت در گیر شدند و زد و خورد کردن و هزار مسئله دیگه حالا با این شرایط من چه کنم بخاطر بچه هام کوتاه بیام یا خونه رو بزنم بنامش و جدایی.

ناگفته نماند بعضی اوقات میزنه سرم که همه چیز رو ول کنم و برم برا همیشه اما بخاطر دختر و پسرم و پدر و مادرم دلم نمیاد. وقتی با خانمم دعوامون میشه شروع میکنه نماز خوندن منو مورد توهین قرار دادن، همیشه از دستش عصبانی هستن/وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴″

نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

درود بر شما

به نظر میاد زندگی سختی دارین و متاسفم از بابت اتفاقات بدی که براتون افتاده. اما چیزی که ذهن هرکسی رو درگیر میکنه اینه که چطور توی این شرایط وحشتناک بچه دار شدین؟! بچه دوم رو چرا آوردین وقتی دیدین با به دنیا اومدن اولی اوضاع تغییری نکرد؟!

خواندن  شوهرم عصبی و زود رنجه و همیشه دعوا راه میندازه میترسم بچه هام اخلاقشون مثل پدرشون بشه

مطئنا همسر شما هم نارضایتی هایی داره و انتظاراتی از شما داره که در این رابطه مورد بی توجهی قرار میگیره و اگر همه چیز از سمت شما به بهترین شکل باشه مدام به جدایی و طلاق فکر نمیکنه!

و مسئله بعدی اجبار شما برای کتک زرن ایشون بود که به نظر خیلی جالب اومد! یعنی اگر کسی اشتباهی بکنه شما هم مجبور میشین همون اشتباه رو انجام بدین؟؟؟ این منطقیه؟!! چرا با وجود اینکه میدونستید قصد همسرتون تحریک کردن شماست وارد این بازی میشدید؟

همسرتون به نظر میاد بهانه جویی میکنه و زمانی که رابطه به اینجا میرسه لزوما یک نفر مقصر نیست و طرف مقابل هم میتواند ایجاد حساسیت کند و اوضاع وخیم تر شود. اینکه همسر شما الان به نظر میاد عصبی و پرخاشگره و تعادل روانی نداره میتونه حاصل دست رنج خود شما هم باشه و ممکنه از این بدتر هم بشه. پس اگر قراره تغییری در رفتار ایشون ببینید باید تغییر رو توی خودتون ایجاد کنید. انسانهای راحت طلب به دنبال تغییر دادن دیگران و یا پذیرفتن شرایط به همین شکل هستند اما اگر بخواهید به نتیجه بهتری برسید باید فعالانه تلاش کنید و سعی کنید روند زندگی خود را تغییر دهید.

بابت مسائل حقوقی و قانونی و مالی بهتره با یک وکیل مشورت کنید و برای حل مشکلات با همسرتان برای زوج درمانی به یک روانشناس مراجعه کنید.

با آرزوی موفقیت/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴

الهام متقی (زوج درمانگر،مشاوره پیش از ازدواج و فردی،مدرس مهارت های والدگری)

سلام،

واقعیتش تصویری که شما با متن شرح و پرسش تون برای من ترسیم کردید به این صورت هست که:

 یک زن با عدم کنترل هیجانات و پرخاشگری که مداوما رفتارهای تند و پرخاشگرانه فیزیکی داره،  هیچ کدام از نقش ها( مادری،همسری،فرزندی و خواهری و…) رو خوب انجام نمیده، شما همش دارید بهش کمک می کنید و کنترل رفتار دارید و خونه و ملک و مغازه به نام میزنید و اون هم خلف وعده میکنه، خودتون و خانواده تون متضرر شدین که در کنار این زن غیر قابل تحمل موندید.

تجربه به من میگه همیشه وقتی در یک رابطه زوجی تصویر ترسیم شده از شرایط فقط یک نگاه درش دخیل باشه( یعنی یکی از همسران مشکلات و بیان کنه) همینقدر ما شاهد سیاهی و ظلم در مقابل درماندگی و مظلومیت خواهیم بود.

دوست گرامی، توجه داشته باشید که من منکر رنج ها و صبوری های شما نیستم و حتی قصد ندارم بگم اغراق کردید در بیان مشکلاتتون، هدف من اینه توجه شما رو به این مسئله جلب کنم که قطعا زاویه نگاه دیگه ای هم در این زندگی وجود داره و اونم نگاه همسر شماست که با شما در ارتباط بوده. این دو قطعه در کنار هم تصویر کاملی ایجاد میکنه.

خواندن  دختری نامزد هستم که نامزدم آدمی دروغگو و پنهانکار و بد اخلاق هستند

وگرنه بر مبنای این تصویر واقعا سوال ایجاد میشه که اگر این زندگی اینطور تنش زاست چه مانعی وجود داره که برای جدایی یک طرفه و بدون توافق اقدام نکنید؟ چون به استناد حرف های شما ترس از دادن مهریه و حق و حقوق و مشکلات مالی وجود نداره.شما بدون جدا شدن حتی ملک به نام ایشون کردید ( البته نمیدونم به شکل مکتوب و محضری بوده یا نه ولی من از نگاه روانشناختی اشاره میکنم که مقاومتی در دادن حقوق خانم وجود نداره)

جداشنی که مد نظر من هست رها کردن بچه ها و شهر و پدر و مادر نیست، یک جدایی عاقلانه و بالغانه منظور منه.

یا اینکه چرا با وجود اینکه در کش مکش جدایی بودید و تجربه ۱۰ سال زندگی تنش زا رو داشتید و بارها به فکر جدایی افتادید فرزند دومتون که دو ساله اس هست و متولد کردید؟ آیا امیدی وجود داشته؟ آیا ارتباط تون با تمام نقایصش دوست دارید و توانمندی رها کردنش و ندارید؟

پس میبینید که این متن حتما نیاز به بررسی بیشتر داره تا هم شما هم همسرتون جواب بدید به سوالات ایجاد شده.

اما دو نکته ای که میتونم خدمتتون بگم

۱ – خانم شما احساس ناامنی و خشم داره که منبعش باید پیدا و درمان بشه، خشم کلی ایشون یه جنبه است خشم اش نسبت به شما جنبه ی دیگری داره که ما نباید پشت این خشم کلی پنهان بشیم و بگیم این آدم با همه مشکل داره طبیعتا با منم مشکل داره پس نتیجه این که من مشکلی ندارم و اشتباهی نکردم هرچه هست اونه که بیماره و خشمش و منتقل میکنه روی من.

شما همسرش هستید و اگر حتی این خشم کلی وجود داشته باشه و نیازمند درمان هم باشه باز هم پرونده شما بسیار مهمه اینکه پیدا کنید همسر من بر اساس چه ریشه هایی و چه رفتارهای آزاردهنده ای از طرف من آسیب دیده. اگر ارتباط شما دو نفر ترمیم بشه بدونید که حتی التیامی بر دردهای عمیق تر ایشون و این مشلات ارتباطی ای که میفرمایید هم خواهد بود.

آتشفشانی که غلیان میکنه منبع فورانش درون زمین و حرارت داخله ولی به طبع دیواره های کوه و کوهپایه از گدازه ها در امان نمیمونن./وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم متقی / وبسایت ” مشاوره ۲۴″
       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.