شوهرم بسیار خشک و بی احساسه و در حد حال به هم زنی صداقت دارد

شوهرم بسیار خشک و بی احساسه و در حد حال به هم زنی صداقت دارد

سوال:

من ۳۵ ساله و همسرم ۴۰ ساله است همسرم دکتر و من فوق لیسانس دارم هردو از نظر اجتماعی و کاری موفق هستیم. ولی همسرم در خانواده ای بسیار سنتی و کوته فکر بزرگ شده که حتی اعتقادی به مشاوره نداره . و میگه یک نسخه و یک علم (روانشناسی) برای همه کاربرد نداره.

از اول ازدواج چون من ۲۳ سال داشتم و کم سن بودم بخاطر بی تجربگی و بدخواهی و بدگویی بعضی ها در تحقیقات پیش از ازدواج او خانوده اش حساس بودند . و همیشه فکر می کنند من به خانواده ام بیشتر اهمیت می دهم و آنها را بیشتر دوست دارم. البته این شاید حق هر کس باشد از نظر خانواده سنتی شوهر من هنوز پسر باید خانواده خودش در اولویت باشد و دیوار دختر و خانوده اش کوتاه هست. عجیب اینکه در مورد دختر و داماد خودشان صدق نمی کند.

ما در در تهران زندگی می کنیم و خانواده هر دو ما در شهرستان هستند.

سالی چند بار که به دیدن خانواده ها می رفتیم آنجا باید از هم جدا شویم البته این بعد از ۱۲ سال و داشتن یک پسر ۱۰ ساله است وگرنه من باید همیشه در خدمت آنها و هر مناسبتی پیش آنها می بودیم. من بخاطر بچه و خانواده ام و اینکه مسایل ما خصوصی بین خودمان بماند هر بار تحمل می کردم و سعی می کردم مدیریت کنم اما افسوس که این شد نقطه ضعف من و ایشون ازین سو استفاده می کنه . شهرستان که هستیم با اکراه به خانواده من سر میزنه ولی خودش انتظار داره من با صمیمیت و خوبی و خوشی با خانواده اش مراوده داشته باشم.

دو سال پیش من پدرم را از دست دادم و غم و اندوه و افسردگی من در از دست دادن عزیزترین کسم را درک نکرد و حتی کلی اعتراض که من واقعا اذیت شدم که از محبت من به پدر مرحومم هم ایشان آزرده می شود و واقعا حسودی می کند.

الان وضعیت مالی و کاری من از ایشان بهتر است لذا چون پدرم را از دست داده ام فکر می کند من مادرم را حمایت مالی می کنم و هرازگاهی بسیار ناراحت می شوم از حرف های معنی دار و تحقیر هایش.

خانواده اش بسیار متوقع هستند و خودخواه همیشه خود را می بینند مهمانی ما عروسی ما.. ولی اگر مراسمی مناسبتی من بخواهم با مادرم باشیم جر و بحث پیش می آید.

خواندن  از سرد بودن همسرم خسته شدم و به دوست شدن با کسی که بهم توجه کنه فکر میکنم

تقریبا اینجا مشکل جدی نداریم غیر از اینکه ایشان در روابط من و همکارانم و دوستانم حساس هستند من با مدیریت و اغبل محدود کردن خودم سعی می کنم حساسیت ایشان را کم کنم.

و اما مسایل مالی که در یکی از مشاوره ها خواندم دوستی را راهنمایی کرده بودند که زندگی معامله نیست بله اما به شرطی که همسران هردو منطقی باشند حقوق و درآمدم را در خانه خرج کردم و همسرم خانه و ماشین خوب خرید اما غیر از یک مورد که از سمت کارم الزام داشتم چیزی به نام من نزد و هربار که در جر و بحث تندی کنم جواب ایشان این است که همینه که هست و دوست نداری خودت را و زندگیت را تلف نکن برو.

بسیار خشک است و بی احساس و در حد حال به هم زنی صداقت دارد یعنی بلند بلند فکر می کند هر چیزی را بی پروا به زبان می آورد . تا بحال فکر می کنم یک بار هم پیش خودش فکر نکرده که این جمله را نگویم شاید خانمم نارحت شود البته من می دانم این از سادگی و به عبارتی نادانی ایشون هست.

البته ایشان همیشه اعتراضش این است که اولویت من نیست و خانواده ام برای من بیشتر از او اهمیت دارد ولی اینها همه توجیه هست.

قبلا بسیار مقید به اصول اعتقادی و نماز و روزه و .. بود ولی اخیرا نه و حتی نماز و روزه من را هم مسخره می کند که من راضی نباشم هیچ کدام قبول نیست./وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴″

نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

درود بر شما متاسفم بابت سختی هایی که در زندگی تحمل کرده و میکنید در زندگی مشترک هم خاطرات و روزهای خوب هست و هم روزهای تلخ و من فکر میکنم شما فقط قسمتهای بد زندگیتان را به تصویر کشیدید و مطمئنم مواردی هم وجود دارد که باعث شده از این ازدواج بیرون نیایید. تفاوت فرهنگ خانواده ها از روزهای اول تقریبا مشخص است و با این وجود شما این مسئله را پذیرفتید و به زندگی با همسرتان ادامه میدهید. ضمن اینکه اگر پیوند عاطفی خوبی بین شما و همسرتان برقرار باشد از شدت دخالت ها و مشکلات با خانواده همسر کاسته میشود و یا حداقل به اندازه الان آزار دهنده نخواهد بود زیرا توافق بر سر مسائل مختلف به عهده شما و همسرتان خواهد بود. در مورد فوت پدرتان متاسفم اما همسر شما به نظر همدلی کردن را به خوبی بلد نیست و شاید به این علت اعتراض میکرده که از ناراحتی شما ناراحت بوده. در مورد وضعیت مالی و دخل و خرج شما میتوانید به توافق برسید و یا اینکه به صورت قانونی حق خودتان را بگیرید و تمامی درآمدتان را به خودتان اختصاص دهید. اما اگر خودتان تصمیم دارید در زندگی مشترک خرج کنید و خانواده را در رسیدن به رفاه کمک کنید بازهم انتخاب و تشخیص خودتان است. برعکس حرف همسرتان روانشناس نمیتواند یک نسخه را برای همه تجویز کند و این موضوع به شرایط زندگی فرد و ظرفیت هایش و حمایت هایی که دارد و همچنین شخصیت و خانواده و خیلی چیزهای دیگر بستگی دارد. شما باید به راه حل هایی که دارید فکر کنید و از روانشناس کمک بگیرید. جدایی یکی از این راه هاست و زندگی به همین شکل کژدار و مریض راه دیگر اما میتوان با تغییر ایجاد کردن در سبک زندگی و رفتارهای خودتان تغییراتی در همسر و زندگی و رابطه تان به وجود آورید. با آرزوی شادکامی/وبسایت مشاوره۲۴
خواندن  از اینکه زنم حقوقش رو در اختیارم نمیزاره و بهم دروغ میگه عصبی هستم و باهاش لج میکنم

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴

مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )

 

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز

شرایط سخت و دشواری دارید که امیدوارم با درایت و راهنماییهایی که می شوید این شرایط رو مدیریت بکنید و به آرامش بیشتری برسید. واقعیت اینکه همه ما علاوه بر ویژگیهای مثبتی که داریم ویژگیهای منفی داریم که ممکن است مورد پسند اطرافیان ما نباشد. در مورد شما نیز ویژگیهای منفی شما از دید همسر شما بیشتر به چشم آمده و به ویژگیهای مثبت شما توجهی نشده است و ایشان این ویژگیهای مثبت رو بدیهی می دونند که بایستی یک زن داشته باشند. بخش مهمی از این دیدگاه ناشی از فرهنگ ایشان می باشد که با این فرهنگ بزرگ شده اند و برایشان این نوع رفتارها طبیعی می باشد. بخش دیگر هم به نوع رفتار شما بر می گردد که با رفتارهایتان این نوع تفکر رو تقویت کرده اید و باعث پر رنگ تر شدن این نوع رفتارها شده اید. بنابراین آنچه که از دست شما بر می آید نوع برخورد با ایشان می باشد. برخورد قاطعانه که در آن خواسته ها و تمایلاتتان با ایشان در عین ادب و احترام با قاطعیت بیان می شود برخورد موثر و سازنده می تونه باشه. در این نوع برخورد همسر شما متوجه میشه که نمی تونه هر چیزی رو با زور و اجبار از شما درخواست بکند و تحقیر و تهدید و زورگویی در نوع رفتار شما تاثیرگذار نخواهد بود و شما مصم به رفتار خودتون ادامه بدید.البته در ابتدای امر شاید رفتارهای  ایشان در مقابل رفتارهای تازه شما بدتر از قبل نیز بشود اما عزم و اراده شما جهت ادامه این نوع رفتار باعث می شود که کم کم ایشان رفتارهای آزاردهنده شان کمتر شود.

خواندن  مشاوره اعتیاد:شوهرم معتاد شده نمی دونم خونوادش رو در جریان بزارم یا نه؟

نکته دیگری که باید توجه بکنید همانطور که ایشان نقاط مثبت شما را توجه نمی کنند و فقط به نقاط منفی شما به اذعان خودشون توجه می کنند به نظر می رسه که شما نیز نسبت به ویژگیهای مثبت ایشان بی توجه هستید. قطعا ایشان نکات مثبت هم کم ندارند که با توجه و تمرکز به این نکات مثبت می توان این ویژگیهای مثبت رو تقویت کرد و بیش از قبل نمود. در مورد مسایل مالی نیز بایستی یک توافق دوجانبه بین شما و همسرتان وجود داشته باشد و بر اساس یک توافق دوطرفه در مورد مسایل مالی عمل کنید که این مستلزم تفاهم و گفتگو بین شما و همسرتان می باشد. خوشبخت و سرفراز باشید./وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با آقای وفانوش / وبسایت “مشاوره۲۴”

       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. م
  ۱۱:۲۷ ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

  توکه ازخودت پول و زندگی داری بروطلاق بگیر

 2. م
  ۱۱:۲۸ ۱۳۹۸/۰۴/۱۹

  بروطلاق بگیر