شوهرم روز ازدواج دوست دخترش گریه کرده

شوهرم روز ازدواج دوست دخترش گریه کرده

سوال:

سلام. خانمی هستم متاهل و شاغل با تحصیلات ارشد دارای یک فرزند۳ ساله،همسرمم دارای یک پست مهم اداری است و آدمی که به آرامی و خوبی توی فامیل معروف شده. فامیلم هستیم! مشکلی که من دارم اینه با وجودیکه شوهرم سعی میکنه از نظر کلامی بهم محبت کنه نه اینکه دوست نداشته باشم ولی چون خودم آدم اهل عمل هستم و محبتم رو با کارهام نشون میدم دوست دارم اونهم مثل من باشه. در تصمیم گیریها ظاهرا میگه با هم ولی نظر خودشو عملی میکنه‌. مثلا در مورد مکان زندگی. شاید دلیلش این باشه که اول نامزدی مادرش بهم گفت دختر دیگه ای رو براش مدنظر داشت و وقتی ازش پرسیدم اونم انکار نکرد و گفت بله رفتیم خواستگاری. بعد از اون هر لحظه فکرم درگیره با وجود چند سال که یک شبی بهم گفت من اونی که رفتم خواستگاریش رو نمیخواستم یه عشقی زمان جوانیم داشتم و اون ازدواج کرده و روز عروسیش گریه کردم و حالا همسرش فوت شده و یه بچه داره. و این فکرم رو بدتر درگیر کرد. از اون به بعد همش با فکر اون خانم دعوامون میشد. چندبار برای اینکه بفهمم تمایل داره هنوز به اون خانم بهش پیشنهاد دادم بره باهاش ازدواج کنه! حس میکنم یه ادم اضافه تو زندگیشم. مادرشوهرم آدم بدجنس و حسودی هست که حتی برای بهم پاشیدن زندگی بچه هاش به دعا و جادو رو میبره. همین چند وقت قبل چهار جای خونه ی جاریم دعا پیدا شده که بین پسرو عروسش سردی بشه. یک پسر و عروس دیگه شم جدا شدن و یک بچه داشتن. بدتر از همه اینکه یک قطعه زمین جفت خونه ی مادرش خریده و گاهی میگه میفروشم گاهی میگه میسازم. فکر نزدیکی به اونجا روانم رو بهم میریزه. توی این اوضاع ازم بچه دوم هم میخواد. یه جورایی دپرس دلزده و خسته م و از طرفی دلم برا پسرم میسوزه که بخاطر خستگی ما از کار کسی حوصله همبازی شدن باهاش رو نداره. اینم بگم تو درگیریهایی که داشتیم یکی دو بار دادگاه و پزشکی قانونی رفتیم و من از شکایتم انصراف دادم. حالام اگه حرفی بزنم میگه برو تو که رفتی دادگاه قانونی اقدام کن.

خواندن  مردی را دوست دارم اما مردد در قبول درخواست دوستی و صیغه هستم

حس میکنم افسرده شدم تو کارهم مسئولی دارم که با وجود کارهای زیادی که انجام میدم فقط بلده منم منم کنه.چجوری گذشته های تلخ رو فراموش کنم که داره حالمم نابود میکنه.میدونم شاید۹۰درصد آدمها عشق نوجوانی یا قبل ازدواج داشتن و بنا به دلایلی بهم نرسیدن ولی تو واقعیت زندگی خودم تحملش برام سخته. اون میتونست بعد فوت همسر اون خانم بره و باهاش ازدواج کنه، چرا وارد زندگی من شد اصلا این آقا.بنظر شما دوستم داره!؟😔/وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش /” وبسایت مشاوره ۲۴″
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴″

الهام متقی (زوج درمانگر،مشاوره پیش از ازدواج و فردی،مدرس مهارت های والدگری)

سلام

دوست عزیزم تصور کنید که شما از قرمه سبزی متنفرید و همسرتون عاشق این غذاست و همسرتون مدام به شما ایراد میگیره و مؤاخذه میکنه که چرا تو مثل من به این غذا علاقه نشون نمیدی تو هم باید مثل من چون این نوع غذا رو دوست دارم، دوست داشته باشی و چون همسرم هستی.

تصور کنید و فکر کنید که چه حسی خواهید داشت؟ اجبار به چیزی که نیستید و نمی خواید باشید فقط به سبب ازدواج. نسبت به ازدواج و علایق غذایی دیگه ی همسرتون چگونه میشید؟  اصلا تمایل تون به اینکه با او هم سفره بشید از دست نمیره چون فشار های خودخواهانه اش و تاب نمیارید؟

قضیه نوع نگاه شما نسبت به ابراز محبت همسرتون شبیه مثال بالاست چرا که گفتید “چون من آدمی هستم که عملی محبتم و نشون میدم دوست دارم اون هم مثل من باشه” و این یعنی معیار شما برای قضاوت میزان و نوع محبت همسرتون کاملا دچاره اشکاله و همینم موجب شده نسبت به گذشته همسرتون حساس بشید البته شکی نیست که مقایسه ی غلط و کنترل گری شما مزید بر ناامنی و نوع دلبستگی نامناسب شما شده. یعنی شما بایستی به کمک یک رواندرمانگر دلبستگی ناایمن خودتون و تعدیل و کنترل کنید تا در نتیجه دست از کنترل همسرتون بردارید چه کنترل گذشته اش( مواخذه به خاطر علاقه و خواستگاری) چه الان( نوع ابراز محبت) و آینده اش( ازدواج با خانم مذکور).

خواندن  از شوهر بداخلاق و عصبیم سرد شده ام و باعث عذاب وجدان من نسبت به گذشته م شده

من به شما اطمینان خاطر میدم که حتی اگر علاقه همسرتون قابل اثبات علمی هم بود و تمام روانشناسان به اتفاق می گفتند که همسر شما علاقه مند به زندگی با شماست تنها به شکل مقطعی شما با این خوراک ذهنی آرام می شدین و باز دوباره بعد از مدتی نا امنی درونی شما فعال خواهد شد.

همونطور که در مورد مادر همسرتونم همین حس و دارید و گمان می کنید که هر لحظه برنامه ای برای جدایی انداختن بین شما داره که حتی اگر اینطور هم باشه باید دید آیا شما به نیروهایی غیر از خودتون و همسرتون و احساسات بین تون اعتقاد دارید؟

اگر ایشون بد جنس و حسود و اهل طلسم و جادوعه باید دید شما چقدر بهش بها نیدید و اعتقاد دارید که ایشون تصمیم گیرنده برای زندگی شماست.

از دادن پیشنهاد های آسیب زا مثل ازدواج همسرتون جدا خودداری کنید.

من متوجه شدم که توجه همسر شما در مواقعی که لازمه برای زندگی مشترک تصمیماتی گرفته بشه نسبت به رای و نظر شما کم شده و شما هم خشم تون و به شکل عملی و با نسبت دادن بی محبتی بهش نشون میدین و اینکه درگیری های فیزیکی هم داشتید که این یعنی شما دو نفر مهارت های کنترل خشم و گفت و گو رو بلد نیستید و کار به شکایت هم کشیده.

اما بدونید که اون موقعی که هر دوی شما تصمیم بگیرید رابطه رو جور دیگه ای بسازید و از زوج درمانگر کمک بگیرید، تغییر اتفاق خواهد افتاد.

موفق باشید./وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم متقی / وبسایت ” مشاوره ۲۴″

خواندن  دختری هستم خیلی زود از نامزدم عصبانی میشم و کنترل ندارم
نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

سلام دوست عزیز و محترم

ضمانتی نیست که لذت زندگی زناشویی و احساسات و هیجاناتی که در ابتدا وجود داره تا آخر عمر وجود داشته باشه و عدم پذیرش همین موضوع ممکنه بعضی افراد را دچار فرسودگی و سردی عاطفی کند. همسر شما زمانی بر اساس معیارهایش به فردی علاقمند بوده که منجر به ازدواج نشده اما دلیلی ندارد همیشه آن خانم معیارهای همسر شما برای ازدواج را داشته باشد. زمانی که از شما تقاضای فرزند دوم میکند یعنی از رندگی با شما رضایت دارد و نسبت به احساسش و تصمیمش برای ادامه زندگی مطمئن است. قضاوت های اشتباه شما میتواند آرامش را از زندگی خودتان و بعد زندگی مشترکتان بگیرد.

محبت کردن بهتر است هم کلامی باشد و هم عملی اما کسانی که کلام دوست داشتن را نمیشنوند هم تشنه شنیدن آن هستند و کسانی هم مثل شما معتقدند از شنیدن آن چیزی عایدشان نمیشود!

در مورد روابط با مادرشوهرتان نیز باید با همسرتان صحبت کنید و انتظار حمایت از سمت ایشون داشته باشید زیرا  همسرتان میتواند جلوی دخالت کردن خانواده اش را بگیرد و در کنترل و مدیریت رابطه شما کمک کند.

به صورت کلی میتوان گفت اگر به جای تمرکز روی مسائل پیش پا افتاده و گذشته همسرتان روی رابطه فعلیتان متمرکز باشید مطمئنا به نتایج بهتری خواهید رسید. بهتر است از یک روانشناس نیز مشورت بگیرید.

با آرزوی موفقیت/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴

       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. ناشناس
  ۹:۴۵ ۱۳۹۸/۰۳/۱۲

  سلام دختری هستم ۲۰ساله همیشه توخونمون دعوااست بعضی وقتااینقدر خسته میشم که دوست دارم بمیرم ی آقای ک فلج هست بهم پیشنهاد ازدواج داده میگه اگه دکتری کنم خوب میشم قبولش دارم از الان رفته خونه گرفته طلا گرفته خانواده خشنی داره نمیدونم چکار کنم میگه تو زن من شو میریم ی جای دور اونم آغاز دست خانوادش خسته شده ادم رو کی هست از دروغ متنفره مثل خودم ی آقای دیگی هست شش ساله عدا میکنه عاشق منه شمار مو داره شباتهدیدم میکنه ک اگه جوابموندی به پدرت میگم ک تو بامن دوستی میگه نباید ازدواج کنی نه من بات و ازدواج میکنم نه کسی دیگی باهت ازدواج کنه

 2. بهزاد انصاریان
  ۱۰:۳۰ ۱۳۹۸/۰۳/۱۲

  باسلام
  شما باید مواظبش باشین واگر واقعا زندگی مشترک شما با شوهرت مهم
  باید دلشو بدست بیاری تا اون دخترقبلی رافراموش کنه +دل به دنبال محبت (عشق هم ازجنس محبت)دلیل نمیشه اینکه قبلا اون دختره رومیخواست والان دختر شوهرش ازش جداشد یافوت کردو….چون رابطه ها ی عاطفی اگر در جریان نباشن سریع از بین میرن وقابل بازگشت نیستن …شما دارین اشتباه میکنین که بصورت امتحانی پیشنهاد میدین شوهرتون برگرده به طرف اون دختره! اینکارونکن خانم شما درشرایطی حساس قرار گرفتین وقت امتحان نیست …شما باید دل همسرتو بدست بیاری وبهش ثابت کنی …باورکن من دختری را میخواستم که خانواده اش راضی نبودن امادختره این قد عاشقم بود ونابود شده بود خلاصه ازدواج کرد ولی بهم زدن بعداز ۱سال زندگی مشترک ..منم نامزد کردم
  حتی به اون دختره کمک هم میکنم ..خلاصه مشکلی باشه بهم زنگ میزنه
  (نامزدم درجریان هست من دختره برام مهم ولی دیگه برای ازدواج اصلا بهش فکرنمیکنم. چون نامزد جدیدم واقعا خوب ..دوستش دارم ودلم ازش وابسته هست

 3. عسل
  ۱:۳۱ ۱۳۹۸/۰۳/۱۴

  من ۱۷ ساله هستم و نمیدونم پرده ی بکارتم چی شده که از بین رفته ودراین باره باشوهرم اختلاف دارم اومیگوید این امکان ندارد که کسی از خودش خبر نداشته باشد ولی من واقعا خبر ندارم لطفا جواب منو بدهد متشکرم