دوست پسرم ازم رابطه جنسی می خواد و می گه این یه نیاز طبیعیه و عادیه بین پسرودخترا

دوست پسرم ازم رابطه جنسی می خواد و می گه این یه نیاز طبیعیه و عادیه بین پسرودخترا

سوال:

سلام من تازه وارد سایتتون شدم احساس می کنم مطالب خیلی خوبی اینجا بیان میشه من دختری ۲۲ ساله هستم مشکلات خیلی زیادی داخل زندگیم داشتم ولی سعی کردم باهاشون کنار بیام اخیرا با یه پسری آشنا شدم حدود ۳ ماه پیش این آقا برادر دوست صمیمیم هستن وقتمون رو میگذروندیم هم روزای خوب داشتیم هم روزای بد این آقا ساکن یه شهر دیگه هستن و از هم دوریم اوایل دوستیمون من با یه پیج فیک امتحانش کردم و ایشون پا داد اونموقع گوشیم خراب شده بود و نمیتونستیم باهم در ارتباط باشیم با گوشی خواهرم امتحانش کردم از طریق یه پیج فیک و اکثر حرفایی که موقع رل زدن به من می گفت رو داشت میزد وقتی بهش گفتم تنهایی و نبودن من رو بهونه کرد بهش فرصت دوباره دادم گذاشتم زمان بگذره من بیشتر بشناسمش چون احساس می کنم اخلاقیات و روحیه ما خیلی بهم میخوره شبیه هم هستیم به مرور زمان متوجه شدم شاید در آینده بتونیم باهم زندگی مشترکی داشته باشم اما مشکل اینجاست من خیلی بهش شک دارم با گیرای الکی که بهش میدم دعوامون میشه و اعصاب خوردی پیش میاد از طرفی درخواست رابطه جنسی داره و میگه طبیعیه بین همه دوست دختر و دوست پسرا این رابطه وجود داره من دختر ساده ای نیستم که بخوام گول بخورم اما دوستام همه اینو طبیعی میدونن و میگن مثل هر نیاز دیگه باید برطرف شه و از طرفی الان تو جامعه ای داریم زندگی می کنیم که روز به روز داره رابطه جنسی نرمال تر میشه اما من واقعا نمیدونم چکار کنم و تجربه ای ندارم مردارو خیلی خوب نمیشناسم اصلا ویژگی هاشون رو نمیدونم وقتی با دوستام حرف میزنم میگن هزار نفر رو دیدن که دو طرف با هم از قبل ازدواج رابطه داشتن بعد چندسال دیدن مناسب هم هستن و حالا شرایط اوکی شده باهم ازدواج کردن.این آقا حدودا ۲۳ ۲۴ سالشون هست و هنوز دنبال کار هستن و اصلا شرایط ازدواج رو ندارن و من خودمم الان دلم نمیخواد ازدواج کنم چون هیچ شناخت صحیحی از ازدواج ندارم واقعا گیج شدم و نمیدونم چکار کنم کم کم دارم میرم به سمت افسردگی و تنهایی واقعا نیاز دارم یکی درکم کنه./وبسایت مشاوره۲۴

خواندن  ماما گفته چون پرده بکارتت حلقوی ارتجاعیه روز عروسی خون نمیبینی
شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴
پرستو قندی(روانشناسی تربیتی،دانشگاه تهران)

سلام دوست عزیزم

ازینکه به سایت ما اعتماد کردید و مساله تان را مطرح کردید سپاسگذاریم.

انتخاب همسر و شریک زندگی به شرایط مختلفی نیاز داره از جمله داشتن بلوغ عاطفی، بلوغ مالی، داشتن هارمونی و هماهنگی فرهنگی، خانوادگی، جنسی و…

با توجه به صحبت های شما به نظر می رسه هم شما و هم فرد مورد نظرتان هنوز به بلوغ مالی و بلوغ عاطفی برای انتخاب شریک زندگی و تشکیل زندگی مشترک نرسیده اید!

پیشنهاد می کنم در قدم اول هم شما و هم ایشون اسم نوع رابطه ای که پیش گرفته اید رو بدونید آیا دنبال دوستی ای هستید که منجر به ازدواج بشه یا نه صرفا یه دوستی معمولیه؟!

اگر نوع رابطه برای شما مشخص باشه تا حد زیادی مشکلات رابطه برای هر دوتون قابل حل می شه. چرا که به مسیر پیش رویتان جهت می ده.

نکته دیگه در مورد رابطه جنسی اینه که اتفاقا تا این حدی که شما اشاره کردید رابطه جنسی قبل از ازدواج معمولی و متداول نیست!

بله ممکنه بعضی از دختران و پسرانی که قبل از ازدواج با هم رابطه داشتن بعدا با هم ازدواج کردن اما واقعیت اینه که خیلی هاشون هم با هم ازدواج نکردن! تحقیقات نشون می ده که دخترانی که با قصد ازدواج وارد رابطه جنسی شدند و رابطه شون به ازدواج منتهی نشده عموما دچار احساس گناه شدید و افسردگی زیادی می شن!

خواندن  دختری هستم که قبلا نامزد کردم و الان برای ازدواج مجدد نگرانم

اینکه نیاز جنسی یه نیاز طبیعیه و باید برآورده بشه درست، اما قرار نیست بهای سنگینی برای برآورده شدن این نیاز پرداخت. در نظر داشته باشید که مغز انسان دارای سطح پیشرفته ای از کورتکس هست و این گستردگی و رشد کورتکس به انسان کمک می کنه تا برخلاف سایر جانداران بتونه نیازهایش رو مدیریت کنه چه نیاز گرسنگی چه تشنگی و چه حتی نیاز جنسی!

به شما پیشنهاد می کنم تحت هیچ شرایطی بر خلاف باورها و ارزش های خودتون رفتار نکنید چون اگر صرفا برای نگه داشتن فردی وارد رابطه جنسی بشید در حالیکه تمایلی به اینکارنداشته باشید، تبعات روانی بعدش برای شما بسیار سنگین خواهد بود!

در انتها تاکید می کنم حتما با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید.

موفق و سربلند باشید./وبسایت مشاوره۲۴

مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )

 

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز

جهت ازدواج ، آمادگیهای خاص و مشخصی در زن و مرد وجود دارد که هر فردی قبل از ازدواج باید به این آمادگیها توجه نماید تا در صورت داشتن این آمادگیها دست به ازدواج بزند.

از جمله این آمادگیها برای یک خانم توانایی استقلال فکری و استقلال عاطفی ، توانایی احترام و همدلی با فرد مقابل ، شناخت از خود و ویژگیهای خود و خواسته های خود از زندگی ، آگاهی نسبی از نقاط ضعف و قوت خود ، توانایی انعطاف پذیری ، توجه به نیازهای فرد مقابل ، مسئولیت پذیری و تعهد به زندگی مشترک از جمله موارد مهم می باشد. با توجه به این موارد بهتر است قبل از اینکه به فکر ازدواج باشید این شناختها را از خودتون به دست بیاورید و ببینید که بر اساس این موارد آیا آمادگی ازدواج در شما وجود دارد یا نه ؟ مراجعه به یک مشاور نیز در صورت عدم توانایی شما در شناخت از خودتون می تواند کمک کننده شما جهت تصمیم مهم ازدواج می باشد.

خواندن  شوهرم رو دوست داشتم ولی الان دیوانه وار پسری دیگر رو دوست دارم

در مورد آقایان نیز علاوه بر مواردی که ذکر شده داشتن شغل مناسب و توانایی استقلال مالی ، تامین مسکن مناسب برای شروع زندگی ، توانایی حمایت عاطفی از همسر از جمله موارد مهم می باشد. با توجه به این شرایط به نظر می رسد که فرد مورد نظر شما شرایط ابتدایی و اولیه ازدواج را ندارد و حتی با کوچکترین پیشنهادی از خانم دیگر جذب فرد جدیدی خواهند شد و به شما هیچ تعهدی نخواهند داشت . بنابراین نمی توان برای رابطه شما این را متصور شد که به ازدواج ختم بشود. پیشنهاد رابطه جنسی برای شناخت بیشتر و یا رفع نیازها نیز در این گونه موارد فقط یک دام و حربه برای سوء استفاده از یک خانم می باشد و هیچ کدام از این دلایل پذیرفته شده و منطقی نمی باشد و در نهایت شما بازنده این ماجرا خواهید بود و بدون داشتن تعهدی برای ازدواج در نهایت صدمات جسمی و روحی زیادی خواهید دید.

با در نظر گرفتن همه این شرایط به نظر می رسد که این رابطه ، رابطه خوب و مناسبی برای شما نخواهد بود و با توجه به عدم آمادگی شما و فرد مقابل برای ازدواج ، این رابطه فقط در حد یک دوستی  به جای خوبی ختم نخواهد شد. موفق و سرفراز باشید./وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با آقای وفانوش / وبسایت “مشاوره۲۴”

       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.