مشاوره نامزدی:مدت دوران نامزدی چقدر باشد تا ازدواج موفق تری داشته باشیم؟

مشاوره نامزدی:مدت دوران نامزدی چقدر باشد تا ازدواج موفق تری داشته باشیم؟

سوال:

سلام. من تازه با یه خانم ۲۵ ساله نامزد کردم کاملا سنتی. هر دونفر و هر دو خانواده اطمینان کامل به هم دارن. هم شخص من خواستار این وصلت هستم چون دختر خوبیه حتی روز عقد هم مشخص شده ولی توی این یک هفته ده روز خیلی کم حرف بوده و حتی یکبار اعلام کرده که نمیدونه چرا هیچ حسی نسبت به من نداره ( به صورت پیامکی) و صحبت هایی که با هم داشتیم. میدونم از روی صداقته. آیا یک هفته زمان کمیه که من توقع دارم و آیا طبیعیه، در آینده چطور؟(مشاوره دوران نامزدی)/وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴
پرستو قندی(روانشناسی تربیتی،دانشگاه تهران)

درود بر شما همراه گرامی

در ابتدا به شما تبریک می گم

انشاله در کنار هم زندگی سرشار از عشق و آرامشی رو تجربه کنید.

اصولا در ازدواج سنتی می شه انتظار این رفتارها و بازخوردها رو داشت. ضمن اینکه یک هفته یا ده روز زمان بسیار کمی برای شناخت بیشتر است. من به شما پیشنهاد می کنم در دوران نامزدی سعی کنید با حفظ چارچوب های خانواده ها و رعایت شان نامزدتون با ایشون بیشتر ملاقات داشته باشید. ارتباط کلامی بیشتری برقرار کنید این ایام بهترین فرصت برای ایجاد و کاشت بذر عشق است. نیازی هم نیست که با توجه به اینکه هنوز حسی شکل نگرفته به دروغ ابراز علاقه کنید. عشق نتیجه ی یک رویداد درونی ست. خروجی کلی باور و ارزش مشترکه. ثمره ی صداقت و مهربانی شما به همسرتونه.

خواندن  همسرم یک هفته بعد از عقد ابراز پشیمانی کرد

الان در دوران نامزدی وقت بگذارید و در مورد ارزش های مشترک، نقاط مشترک، علایق مشترک و حتی تفریحات مشترک و…  با هم صحبت کنید.

موفق باشید./وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم قندی / وبسایت ” مشاوره ۲۴
نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

دوست عزیزم سلام

این همه تعجیل برای عقد و ازدواج اصلا توصیه نمیشه

برای آشنایی قبل از ازدواج حداقل ۶ ماه زمان نیاز هست برای شناخت بیشتر طرفین . بنابراین دوران آشنایی پیش از ازدواجتون رو افزایش داده و سعی کنید بیشتر با شخصیت و روحیات همدیگر آشنا بشین.

قاعدتا مدت زمان ده روز برای ایجاد یک رابطه عاطفی مدت زمان زیادی نیست و فقط میشه در مورد کشش و جذابیت اولیه از او سوال کنید و نه علاقمندی!

اینکه آیا رفتار و ظاهر شما برای ایشون جذاب هست یا نه؟ پاسخ مثبت به این سوال برای ادامه دادن به این ارتباط کافیست و پاسخ منفی نشان دهنده آن است که باید کمی آهسته تر پیش بروید چون ممکن است این رابطه هیچ وقت منجر به شور و شوق در او نشود!

اولین و مهم ترین معیار ازدواج یک زوج کشش و جذابیت جنسی و ظاهری است .بعد از گذر از این مرحله نوبت به معیارهای خانوادگی ، تحصیلی، سنی، مذهبی، شغلی، مالی و… میشود و در آخر اگر تمام این ملاک ها پر شده بود نوبت به شناخت شخصیت طرف مقابل وتناسب این شخصیت با شخصیت شما میرسد.

خواندن  مشاوره قبل از ازدواج:خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی خواستگارام به دلم نمیشینن

پیشنهاد میکنم حتما برای ارزیابی بیشتر همراه با این خانم برای مشاوره پیش از ازدواج و آزمون های مربوط به آن مراجعه کنید.

با آرزوی شادی/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴

       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.