موندم چرا همسرم جلوی جمع میخواد ما رو تربیت بکنه!!!!

موندم چرا همسرم جلوی جمع میخواد ما رو تربیت بکنه!!!!

سوال:

من ۳۲ و همسرم ۴۰ سال سال داریم. یه پسر جوون نیز داریم. مشکلات زیادی از اول تو زندگیم بود چندبار تا مرحله جدایی رفتیم ولی باز بخاطر بچم منصرف شدم شوهرم اصلا از کار کردن خوشش نمیاد و چون من خیلی تو زندگیم قناعت کردم دیگه شده برام وظیفه از اول زندگیم منو تو جمع خراب می کرد بچمو یا دعوا می کرد یا میزد. الان که چندسال از زندگیم میگذره دعواهامون کمتر شده ولی فقط منتظر یه فرصت که یا مهمان بیاد یا مهمانی بریم این آقا برای خودنمایی شروع کنه دیگه کم آوردم در ضمن اصلا با پسرم میونه خوبی ندارن یعنی کینه خیلی بدی پسرم ازش داره هروقت باهم تنها میشینیم میگه خیلی از بابا بدم میاد شدیدااا رفیق باز و قبلا شک داشتم ولی الان مطمئنم معتاد هم هست چندبار ترک می کرد و جای دوستاش نمیرفت باز بعد ۳ ماه شروع می کرد درضمن برای اعتیادش به روش نمیاوردم که نکنه روش به روم باز بشه دیگه دارم به جدایی فک می کنم درضمن اصلا اهل مشاوره رفتن نیست فقط موندم چرا وقتی چشمش به کسی میفته دوس داره ماهارو تربیت بکنه ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید./وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴
نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

درود بر شما

خواندن  نامزدم میگه از آرام بودنت خوشم نمیاد باید مرد محکم و قوی باشی داد بزنی و تحقیرم میکنه

به نظر میاد از تصمیمی که برای جدایی گرفتین اطمینان ندارید و نیاز به اطمینان خاطر و حمایت شدن از سمت کسی رو دارین.

متوجهم که در زندگی مشترک خیلی اذیت شدین اما واقعیتش این تصمیم خودتون بوده و احتمالا با سبک سنگین کردن شرایطتون به این نتیجه رسیدین که ادامه زندگی با ایشون بهتر از جداییه. در بعضی از مشکلاتی که مطرح میکنید نقش خودتون به وضوح مشخصه. مثلا قناعتی که در زندگی داشتید به خاطر شخصیت خودتون بوده اما الان به خاطر تبعات و آسیب هایی که از این رفتار خود  دیده اید ترجیح میدهید که تقصیر را گردن همسرتون بندازید که تنها تقصیرش این بوده که متوجه این قناعت نبوده و از شما تشکر نکرده!

البته که همسرتون رفتار بی رحمانه و غیر  منصفانه ای داشته و نشانه هایی از کمبود عزت نفس، عقده حقارت وخود کم بینی، خشم، نیاز مبرم به توجه و تایید طلبی ، ضعف در مهارت های زندگی و… دارد و همچنین تفکر سنتی و تفاوت در عقاید و احتمالا فرهنگ خانوادگی و عدم تفاهم بین شما منجر به ایجاد موقعیت های زیادی برای چالش و تنش شده است و باعث شده درکی از نیازهای یکدیگر نداشته باشید و هر یک در موضع خود سوای در نظر گرفتن زندگی مشترک برای خودش راه حلی انتخاب کرده تا با شرایط موجود کنار بیاید. همسرتان اعتیاد را به عنوان راهی برای فرار از مشکلات انتخاب کرده و شما احتمالا با کاهش ارتباط و توجهتان نسبت به او  و قرار دادن پسرتان بین خود و همسرتان ناخودآگاه از او انتقام میگیرید و هر یک سبک رفتاری به خیال خود غیر مضری را انتخاب کرده اید که اتفاقا به صورت کاملا مستقیم به زندگی مشترکتان آسیب بیشتری وارد میکند.

خواندن  خانواده همسرم خیلی سرد و بی عاطفه هستن کارمون به کتک کاری هم رسیده

البته متوجهم که تابحال تمام قوایتان را برای کنار آمدن با مشکلات به کار برده اید اما نیاز به کمک حرفه ای و تخصصی تری دارید. پیشنهاد میکنم فرصت مشاوره برای جدایی را از خودتان نگیرید.

با آرزوی موفقیت/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴
مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )

 

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز

همسر شما مشکلات زیاد شخصیتی دارند و به دلیل کمبودها و عقده هایی که توی زندگیشون داشته اند دوست دارند که در جمع خودنمایی داشته باشند تا از این طریق توجه دیگران را به خودشان جلب کنند. اعتیاد نیز هم علت و هم معلول این کمبودها و عقده ها می باشد.

بنابراین اولین گامهای مهم برای شکستن این چرخه معیوب در زندگی ایشان عزم بالا برای ترک اعتیاد و تحت نظر قرار گرفتن زیر یک روانپزشک و یا یک روانشناس بودن برای این کمبودها و مشکلات شخصیتی ایشان می باشد. چرا که هر گونه تلاش فقط در یک وجه این ماجرا با شکست روبرو خواهد بود و هر دو جنبه این ماجرا کاملا باید مورد توجه و درمان قرار گیرد.

 شما می توانید یک بار برای همیشه با قاطعیت و جرات مندانه با ایشان صحبت بکنید و از مشکلات خودتون که تا حالا در زندگی مشترک با ایشان داشته اید بگویید و از احساسات مختلفی که داشته اید برای ایشان بگویید و بگویید برای رفع مشکلاتشان حاضرید با ایشان همراهی بکنید تا این مشکلات برطرف گردد و تشویق کنید که هم اعتیاد ایشان درمان گردد و هم مشکلات شخصیتی که دارند. برای این کار حتما یک ضرب الاجل تعیین کنید و قاطعیت خود را در این زمینه به ایشان نشان بدهید. در نهایت با در نظر گرفتن همه جوانب زندگیتون ، باید تصمیمی بگیرید که برای شما بیشترین سود و کمترین زیان را داشته باشد. خوشبخت و سرفراز باشید./وبسایت مشاوره۲۴

خواندن  مشاوره خیانت:شوهرم بخاطر اینکه لج منو دربیاره بهم خیانت می کنه
درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با آقای وفانوش / وبسایت “مشاوره۲۴”
       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. h
    ۶:۱۷ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲

    شوهرم سی ساله کتکم میزنه بقران خسته شدم کمکم کنید