مشاوره زوجین:چرا همسرم دروغ میگوید و چگونه با او برخورد کنم؟

مشاوره زوجین:چرا همسرم دروغ میگوید و چگونه با او برخورد کنم؟

سوال: مشاوره زوجین

سلام خسته نباشید۰ من ۱۷سالمه همسرم ۲۵سالشه سه  ساله ازدواج ڪردیم و یڪ سال عروسی ڪردیم خونه خودمونیم. مشڪل من اول اینڪ همسرم خیلی دورغ میگن نه فقط به من به همه دورغ میگن و من خیلی عذاب میڪشم و دوم اینڪه  شوهرم خیلی مغرورن وقتی من از جایی یه خبر یا یه حرفی  میزنم میدونه درسته ولی پیشه همه منو زایع میڪنه میگه اشتباه میگی وقتی چیزیرو نمیدونی نگو دوست نداره من چیزیرو درست بگم و من ڪلا حالم گرفته میشه و پیش فامیلامون منو زایع میڪنه و با اینڪ  بقیه میدونن حرف من درسته و حرف بقیرو هم قبول ندارن اگه اوناهم حرفه منو تایید ڪنن اگه میشه راهنماییم ڪنین لطفا ممنون از گروه خوبتون؟ مشاوره زوجین /وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴
نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

سلام دوست خوبم

ظاهرا در ۱۴ سالگی و سن بسیار پایین ازدواج کردی. دختری که فقط ۱۴ ساله اومده توی این دنیا و در حال یادگیریه خیلی زوده براش قبول کردن مسئولیت سنگین زندگی زناشویی.

الان هم تو یک نوجوانی! جدا از مسئله بعضی فرهنگها که ازدواج در سنین پایین در آنها پذیرفته شده است قاعدتا فرد باید به بلوغ و پختگی لازم رسیده باشه و توانایی پذیرش انسانها رو با تمام ویژگی های مثبت و منفی داشته باشه.

خواندن  شوهرم مسائل خانواده و پدر و مادرش رو به زندگی خودمون ربط میده باعث درگیریمون میشه

درسته! فکر میکنم ازدواج اشتباهی داشتی ! چون احتمالا بدون شناخت و سنتی بوده اما حالا که بزرگتر شدی طلاق اشتباهی نگیر! یا به رفتارهای اشتباهی ادامه نده!

شاید لازم باشه در جای جای زندگی یک مشاور مورد تایید بهت کمک کنه تا راه و رسم درست زندگی کردن رو بتونی یاد بگیری تا زمانی که به اندازه کافی آمادگی ادامه زندگی مشترکت رو داشته باشی.

مطمئنا تو نمیتونی رفتار همسرت رو کنترل و مدیریت کنی اما توانایی مدیریت رفتار خودت رو داری و میتونی یاد بگیری که توی این مواقع چه رفتاری میتونه درست باشه.

همسرت هم سن بالایی برای رابطه مشترک نداره و اشتباهاتی داره. فقط میتونم بهت پیشنهاد بدم فعلا برای بچه دار شدن اقدامی نکنی و سعی کنی مشکلاتی که در زندگیت هست رو حل کنی. من و همکارانم میتونیم از طریق مشاوره تلفنی توی این مسیر کمکت کنیم.

با آرزوی شادی مشاوره زوجین/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴

پرستو قندی(روانشناسی تربیتی،دانشگاه تهران)

سلام دوست گرامی

متن شمارو با دقت خوندم و می دونم شرایط روحی خوبی ندارید.

این رو بدونید که همسرداری و ازدواج یک مهارته و برای داشتن یه زندگی مشترک موفق نیاز به یادگیری مهارت های زیادی هست. شرایطی که شما از زندگیتون و همسرتون توصیف کردید، پیچیدگی زیادی داره.

رفتار ناپخته و نابالغ همسرتون نشان اینه که همسرتون به این مهارت ها تسلط ندارند!

مهارت همسرداری مثل سایر مهارت ها نیاز به آموزش و یادگیری داره. به نظر می رسه هم شما و هم همسرتون به آموزش این مهارت ها نیاز دارید.

خواندن  شوهرم به شیشه و هروئین اعتیاد داره نمیدونم طلاق بگیرم یا نه

شما اشاره کردید که همسرتون نه تنها با شما بلکه با دیگران هم اینگونه برخورد می کنند که البته ممکنه بیانگر این باشه که ایشون به برقراری اصول ارتباط موثر و سازنده با دیگران آشنایی ندارند!

لازمه این رو بدونید که ارتباط یکی از اساسی ترین نیازهای روانی ماست.  ضروریه که بدونیم و بتونیم به طور صحیح با همسر، همکار، دوست و خانواده ارتباط سالم، موثر و سازنده  برقرار کنیم.

اما شما چه باید بکنید؟

 باید بپذیرید که ارتباط مانند یک محور دو طرفه ست و دو سوی آن نیاز به توجه دارند. متظور من اینه که ممکنه شما هم به یادگیری مهارت هایی نیاز داشته باشید.

 با ایشون صحبت کنید و ازینکه در حضور دیگران به گفته خودتون شما رو ضایع می کنه ابراز ناراحتی کنید.

واضح بگید من ازین رفتارشما ناراحتم و حتی شاید لازم باشه شما برای خاموش کردن رفتار نامناسب ایشون، گاهی به مدت کوتاه و محدود و به دور از پرخاشگری و بی احترامی با ایشون صحبت نکنید و با سکوتتون ناراحتی تون رو نشون بدید.

این رو هم بدونید که معمولا جمع های دورهمی و اصولا اجتماع با بازخوردهای خودش نقش درمانی ایفا می کنه!

بنابراین اگر همسرتون در جمع رفتار نامناسبی داشت شما سکوت کنید و اجازه بدید دیگران به ایشون بازخورد بدن. لزومی نداره شما آدم بد این ماجرا بشید و خودتون رو مقابل همسرتون قرار بدید!

دوست گرامی با توجه به سن کم شما نیاز هست که در مورد مهارت های همسرداری بیشتر مطالعه کنید یا در دوره های کارگاهی مرتبط شرکت کنید.

خواندن  منفی بافی و بدبینی شوهرم ناشی از افسردگیه یا اضطراب؟

و البته همسرتون هم به این آموزش ها نیاز دارند.

بهتون پیشنهاد می کنم در طی چند سال آغاز زندگی مشترک، مشورت و همراهی یک مشاور خانواده را در کنار خود داشته باشید.

پیروز و سربلند باشید. 🌹🙏 مشاوره زوجین/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم قندی / وبسایت ” مشاوره ۲۴
       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.