بعد از عقد فهمیدم همسرم دوست دخترهای زیادی داره

بعد از عقد فهمیدم همسرم دوست دخترهای زیادی داره

سوال:

با سلام

سه ماهه که با همسرم عقد کردم. تو این مدت متوجه شدم که دوست دخترهای زیادی داره … من از این موضوع به شدت ناراحتم … بیشتر باهاشون چت می کنه و این ها دوستان دوران مجردیش هستن… بعضی وقت ها هم از من می خواد که باهاشون قرار بگذاریم و بیرون بریم … ولی من می گم این ها دخترها مجرد هستن و برای زندگیمون خطر دارن… در طول روز مدام نگرانی دارم که همسرم الان داره با کی چت می کنه… ولی او اصلا متوجه این قضیه نیست و معتقده که کاری که می کنه هیچ اشکالی نداره … واقعا به بن بست خوردم نمی دونم چه رفتاری در برابر این کاراش نشون بدم که این دوستان رو کنار بگذاره … و متوجه باشه که رفتارش غلطه./وبسایت مشاوره۲۴

شما هم مشکل خود را در قالب یک پرسش مطرح کنید: ثبت پرسش / وبسایت “مشاوره ۲۴”
در صورت تمایل به مشاهده لیست مشاوران وبسایت “مشاوره ۲۴” روی لینک مقابل کلیک کنید: مشاهده لیست مشاوران وبسایت مشاوره ۲۴ /”وبسایت مشاوره۲۴
نسیم مرتضوی (بازی درمانگر کودک، درمانگر اعتیاد و مشاور پیش از ازدواج)

درود بر شما

دوست عزیز این مشکلی که مطرح کردین کمی نگران کننده هست اما رویکرد شما کمی اغراق آمیز است وقتی میگویید به بن بست خوردم یعنی فاجعه سازی میکنید!اولا که دوران قبل از ازدواج زمان آشنایی و شناخت بیشتره برای یک زندگی مشترک و شما میتونید تصمیم گیرنده باشید و بر اساس معیارهاتون جلو برین، ظاهرا عقاید و  باورهای مشترکی ندارید و دیدگاه متفاوت شما نسبت به این مسئله منجر به عدم درک صحیح دو جانبه شده و این به معنی از دست رفتن زندگی و آینده و نا امیدی و بن بست نیست. دوما با صحبت کردن در مورد این موضوع و سعی هر دو نفر در درک بیشتر و انعطاف پذیری میتوانید به یک تصمیم گیری مشترک برسید که نه شما متحمل ضرر شوید و نه همسرتون. به هرحال ازدواج تا حدودی با محدودیت همراه است شاید همسرتون درکی از این محدودیت نداشته باشد و میخواهد همان آزادی دوران مجردی اش را حفظ کند که قاعدتا بزرگتر هایی که تاثیر گذاری بیشتری رویش دارند هم میتوانند کمک رسان شما باشند.

خواندن  بخاطر دعوی و بدرفتاری های من نامزدم بهم خیانت کرد

و در آخر اینکه آیا به این فکر کردید که علت این نگرانی و ترس آزار دهنده ای که دارید چیست؟ نگران خیانت همسرتون هستید؟ یا نگرانید که او را درست نشناخته باشید؟ علت شما از اجتناب کردن برای معاشرت با آنها چیست؟ ترس از رهایی و احساس مقایسه شدن است یا نگرانی از صمیمیت بیشتر همسرتون ؟ و آیا به این موضوع فکر کردید که محدود کردن همسرتون چه تبعاتی میتونه داشته باشه؟

من فکر میکنم خود شما شخصا نیاز به کمک حرفه ای دارید. البته این اصلا به معنی تایید رفتار همسرتون نیست بلکه منظور بررسی بیشتر مهارت های حل مسئله و شیوه ارتباط موثر در شماست.

حتما با یک روانشناس مشورت کنید.

با آرزوی شادی/وبسایت مشاوره۲۴

درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با خانم مرتضوی / وبسایت مشاوره۲۴
مهدی وفانوش ( مشاور و رواندرمانگر دانشگاه علامه طباطبایی )

 

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز

دوران نامزدی و دوران عقد ، دوران شناخت از روحیات و ویژگیهای شخصیتی طرفین می باشد تا در صورت تفاهم و پذیرش این ویژگیها بتوانند زندگی مشترک را شروع بکنند.

شما نیز می بایست با توجه به شناختی که از خودتان دارید و بر اساس آنچه که از همسر آیندتون انتظار دارید ببینید که آیا طرف مقابل انتظارات شما را برآورده می کند یا نه ؟

برای شما و شاید هر خانمی ، ارتباط همسر با دختران و زنان متعدد مشکل ساز و غیرقابل پذیرش می باشد و نشانه ای از عدم تعهد و پایبندی به همسر می باشد. بنابراین در این مورد قاطعانه و جرات مندانه با همسرتان صحبت بکنید و بگویید که این موضوع غیر قابل پذیرش برای شما می باشد. از احساسات خودتون بگویید تا ایشان بداند که چقدر این موضوع برای شما سخت می باشد و قاطعانه بخواهید که این ارتباطات را کاملا قطع بکنند. این موضوع سنگ محک خوبی می تواند باشد تا پی ببرید که تا چه حد خواسته های منطقی شما مورد توجه ایشان می باشد و تا چه حد می توانند به این خواسته های منطقی احترام بگذارند. در نهایت سعی کنید که همانطور که گفته شد شناخت خودتون رو از ایشان بیشتر بکنید و اصلا عجله ای در ازدواج نداشته باشید تا در نهایت بتوانید تصمیمی درست و منطقی بر اساس شناخت بدست آمده بگیرید. خوشبخت و سرفراز باشید./وبسایت مشاوره۲۴

خواندن  پدرومادر نامزدم باهم دعوا دارن، داروی ضدافسردگی می خورن،می ترسم ژنتیکی باشه
درصورت تمایل به رزرو مشاوره با ایشان روی لینک مقابل کلیک کنید: رزرو مشاوره تلفنی و متنی بدون انتشار در سایت با آقای وفانوش / وبسایت “مشاوره۲۴”
       


        اسپانسر وبسایت مشاوره۲۴: فروشگاه بانه ۹۰ (در صورت تمایل به خرید از این فروشگاه روی لینک زیر کلیک کنید)
مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.