شماره های مشکوک به گوشی مادرم پیام میدن و گوشیشو قایم میکنه

شماره های مشکوک به گوشی مادرم پیام میدن و گوشیشو قایم میکنه

سؤال :

من خانمی* ساله هستم و* ساله ازدواج کردم, *تا برادرکوچک هم دارم مشکل من مادرمه همیشه با هم مشکل داشتیم وباهم اختلاف داشتیم وداریم البته به علت بی حسی وپرخاشگری مادرم بود الان هم گاها باهم دعوا میکنیم ومن خیلی ناخواسته بهش بی احترامی میکنم اونم خودش حرفایی میزنه که دشمنم به دشمن نمیگه,الانم تازگیا متوجه خیانت مادرم شدم که همش گوشیشو قایم میکنه وشماره های مشکوک بهش پیام میدن, اصلا اخلاق اینطوری نداشت, پدرم مرد اروم وسربه زیریه وبه علت حادثه ای مریضه ,الان من مادرمو به رخ پدرم کشیدم ولی مادرم اصلا گردن نمیگیره و میگه مزاحمه ولی من چند بار پیاماشو دیدم ازیه نفرم پرسیدم میگه بحران چهل سالگی رو میگذرونه اخلاقش عوض شده مثل جوونای ١٨ساله رفتار میکنه گاها هم به شوخی میگه طلاق میگیرم, امروزم باهاش بدجور دعوا کردم ,همسرمم از رفتارای مشکوکش متوجه شده ولی من اصلابهش باج نمیدم که حرفی بزنه, تورو خدا کمک کنید تا مادرم از این وضع بیاد بیرون چون با این وضعش ابرومون میره همم زندگیشون خراب میشه شما بگین چیکار کنم تا ترک کنه تورو قران جواب بدید

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
شما نمی‌تونید به کسی تا خودش نخواد کمک کنید. مسئولیت زندگی پدر و مادر شما دست خودشونه و هر تصمیمی بخوان می‌تونن برای زندگیشون بگیرن. زندگی شما هم از اونا جداست و الان دیگه زندگی خودتون رو دارید. در ثانی با توجه به وضعیت ارتباطی پرتنش بین شما و مادرتون که همش با هم دعوا می‌کنید، چجوری و از چه کانالی می‌خواید به ایشون کمک کنید؟ ارتباط مثل مسیر اولیه بین دو نفره و مادامی که این مسیر دچار مشکل شده باشه، نمیشه برای موارد دیگه روش حساب کرد. برای همین شما اگه واقعا می‌خواید کاری بکنید در درجه‌ی اول نیازه رو ارتباطتون با مادرتون متمرکز بشید. ببینید ریشه‌ی این مشکلات و دلخوریا کجاست و سعی کنید رابطتون رو ترمیم کنید. این هم خوبه بدونید که مشکل ارتباطی شما فقط مربوط به مادرتون نمی‌شه و احتمال زیادی داره که شما تو روابط دیگتون هم با مشکلات ارتباطی مثل پرخاشگری که ذکر کردید، روبرو بشید. برای همین ترمیم این رابطه به معنای ترمیم الگوی ارتباطی شما فارغ از مادرتونه و بهتون کمک بزرگی در آینده می‌کنه. تو این فرآیند توصیه می‌کنم از یه روانشناس تحلیلی کمک تخصصی بگیرید تا بتونید در درجه‌ی اول فاصلتون رو با مادرتون جوری تنظیم کنید که دیگه اذیت نشید و بعد در صورت امکان کنار مادرتون باشید. به پدر و مادرتون هم می‌تونید توصیه کنید با مشاور صحبت کنن و اگه با هم مشکل دارن، به شکل بالغانه و جدی باهاش روبرو بشن و تصمیم‌گیری کنن. اینو بدونید رابطه‌ی زناشویی مادر و پدرتون دو سر داره و پدرتون هم تو وضعیت فعلی نقش فعالی داره.
موفق باشید

خواندن  شبکیه ی چشمم رو دوبار عمل کردم و بینایم کم شده و میترسم ازدواج کنم

 

الهام داودی (روانشناس بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران)

مسئله ای که وجود داره این هست که ما در مورد مادر شما اطلاعات کافی نداریم و نمی تونیم در مورد رفتار ایشون اظهار نظر کنیم و بگیم که چطور میشه کسی رو کنترل کرد. چون واقعا هم نمیشه کسی رو کنترل کرد. اما موضوعی که خودتون بهش اشاره کردین خشمی هست که ماداتون دارین و از قبل وجود داشته. طوری که بهم اتون میریزه به قول خوداتون دشمنی در جریان هست گویا. چون تنها آدمی که ما بهش دسترسی داریم وشمایین و مسئله ای که مطرح کردین موضوع شماست در واقع، به نظرم باید به این موضوع فکر کنید که چرا احساس خشم فراوانی از مادر دارید؟ و در واقع ریشه این خشم شما چی هست؟ راه دشمنی بین شما و مادراتون چطور داره خودش رو نشون میده. چون به نظر میاد اونچه که باعث بهم ریختگی شما شده این مسئله هست.

       
       
        وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۱۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.