شوهرم خیلی دیر به دیر با من رابطه برقرار می کند گاهی مدت طولانی علاقه به رابطه نداشته

شوهرم خیلی دیر به دیر با من رابطه برقرار می کند گاهی مدت طولانی علاقه به رابطه نداشته

سؤال :

سلام و عرض احترام. من و همسرم چند سالی از ازدواجمون گذشته و یک فرزند داریم. رابطه ما قبل از بچه دار شدن خیلی خوب بود و عاشقانه ولی بعد از بچه دار شدن و بعلت مشکلات با خانواده ایشون کمی رابطه ما سرد شد. اما این مشکلات کاملا رفع شد اما همسر من حدود یک سال با من رابطه جنسی نداشتند و بعد از پرسشهای زیاد من گفتند که میل اصلا به رابطه نداشتند و احساس نیاز نمی کردند. من خیلی اون یکسال از نظر روحی اذیت شدم و حس کردم میخوان من رو تنبیه کنن. گرچه خودشونم گفتن بخاطر دلخوری که از من داشتند و همچنین بچه دار شدن رابطه شان سرد شده بود و ناگفته نماند قبل از اون هم گرچه رابطه خوبی داشتیم اما ایشون یکم سرد هستتد و گاهی یک یا حتی دو ماه میل به رابطه نداشتند و این کمی طبیعی شده بود برای من. بعد از اون یک سال تقریبا به روال عادی زندگیمان برگشت اما ناراحتی اون سال همیشه در ذهن من مونده و راستش باعث میشد به ایشون بدبین بشم که نکنه با کسی در ارتباط هستند‌. بعد از خوب شدن رابطه مون یک دفعه هم اتفاقی تلفن ایشون رو گرفتم بعد صدای دختری رو شنیدم، بعد که پرسیدم گفتند با بچه هایی که پشت چراغ قرمز سی دی میفروختن حرف میزدم. ولی من نتونستم باور کنم چون شنیدم همسرم پشت تلفن یک بار به اون دختر گفت عزیزم و بچه قرتی!! اما باز بعد از توضیحات همسرم با خودم کلنجار رفتم که همسرم من رو خیلی دوست داره و حرفش رو باید با ور کنم و خود همسرم هم خیلی اصرار و قسم میخورد که راست میگه و من شک بیمورد دارم. الان رابطمون خوب هست در کل ،اما گاهی به ایشون شک میکنم و احساس میکنم با من کاملا صادق و روراست نیست. ولی ایشون همیشه ابراز علاقه میکنه و میگن که من شکاک هستم. ولی وقتی بین جملات معمولی صحبت میکنیم یکی دو بار ناخواسته حواسشون نبوده کلمات رکیک بر زبون آوردن که قبل از این از ایشون نشنیده بودم. گرچه خیلی عذرخواهی کردن که از دهنشون در رفته اما من حس میکنم جلوی من چون میدونن حساس هستم خودشون رو خوبتر جلوه میدن و همش این فکر در ذهنم اذیتم میکنه که نکنه خارج از خونه کس دیگه ای باشن و من ندونم. خیلی روحم آزرده شده و گاهی از نگاههای یواشکی ایشون به خانم ها دلم میگیره اما همیشه میگن من اون جور نیستم و تو خیلی گیر میدی. گاهی فکر میکنم این مورد عامل مهمی میتونه باشه. لطفا راهنمایی کنید خیلی خیلی گیج شدم و نمیدونم ایراد از من هست یا ایشون، گرچه همیشه من رو مقصر میدونم و میگن تو خیلی حساسی.ممنونم از راهنماییهات.

خواندن  عاشق شوهرم هستم اما شوهرم به من محبت نمیکنه خسته شدم

 

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
با توجه به اینکه می‌گید قبل از بارداری هم همسرتون هر دوماه یک بار با شما رابطه‌ی جنسی داشتند، حواس من به اون سمت میره‌. شما نیاز دارید بدونید دلیل این سردی چیه؛ آیا همسرتون به شما علاقه دارند و با عشق باهاتون ازدواج کردند؟ آیا تا حالا شده از همسرتون بخواید به پزشک مراجعه کنن و ببینن که مشکلشون چیه؟ شک شما هم می‌تونه ریشه تو این داشته باشه که زنانگی شما تو رابطه‌ی جنسی با ایشون بجا آورده نمیشه و شاید به شما ناخودآگاه این حس دست داده که به اندازه کافی برای همسرتون خواستنی نیستید. هم از طرفی می‌تونه واقعا این باشه که همسرتون برای اثبات مردانگیش به خودش، اقدام به برقراری رابطه با زنای دیگه کرده و این حس شک تو شما ایجاد شده. درهرحال شما نیاز دارید احساساتتون رو جدی‌تر بررسی کنید و براش اقدام‌ کنید تا از این وضعیت رنج‌آور شک خارج بشید. توصیه می‌کنم تمرکزتون رو رو رابطه‌ی جنسی با همسرتون بذارید و با ایشون بشینید حرف بزنید؛ بگید که از اول این موضوع وجود داشته و برای شما کمه و به شما احساس خوبی نمیده. شما اون زمان حرف نزدید و عادت کردید و حتی بعد زایمان هم در حالی که به حمایت عاطفی همسرتون نیاز داشتید، ایشون یک سال از شما فاصله گرفتند و گذشت. الان اما شما می‌خواید دیگه این مسأله رو پیگیری کنید و ببینید که دلیلش چیه. اگه مشکل فیزیکی وجود نداره، از همسرتون بخواید پیش روانشناس بره و روی این مسأله کار کنه. چون این موضوع تو شما احساس بدی به وجود میاره و منجر به شک و بدبینی میشه. اگه واقعا می‌خواید مشکلتون حل بشه، روی این درخواستتون جدی بایستید و کوتاه نیاید.
از طرف دیگه هم چشماتونو باز نگه دارید و اگه واقعا مورد مشکوکی در مورد ارتباط همسرتون با زنای دیگه دیدید، پیگیری کنید. لزومی نداره هر روز به همسرتون‌گیر بدید و این شکتون رو بیان کنید. بلکه فقط حواستون باشه و اعتماد کورکورانه نکنید. چون احساس شک شما شاید واقعا دلیل بیرونی داره که امیدواری کاذب مثبت کمکی به کمرنگ شدن اون حس نمی‌کنه. همینطور که تا الان نکرده. برای همین توصیه می‌کنم تا زمانی که احساس بدی دارید، حستونو انکار نکنید و بجا بیارید؛ بررسی کنید و ببینید چرا این حس رو دارید و در صورت نیاز از کمک مشاوره استفاده کنید.
موفق باشید … مشاوره ۲۴

خواندن  از وقتی که زایمان کردم شوهرم خیلی سرد شده , رابطه جنسی ما خیلی کم شده
    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.