شوهرم در زمان آشنایی گفت رو حقوق زن حساب نمیکنم ولی الان بهم میگه حقوقت رو در خونه خرج کن

شوهرم در زمان آشنایی گفت رو حقوق زن حساب نمیکنم ولی الان بهم میگه حقوقت رو در خونه خرج کن

سؤال :

من خودم کارمند و شوهرم فردی بازاری با تحصیلاتی پایینتر هستن. چند سالی از ازدواجمون میگذره و بچه نداریم – ایشان در زمان اشنایی به من گفتند من رو حقوق زن حساب نمی کنم و تف سر بالاست و تو عقدنامه قید کردن سر کار برم … و در طول دوران عقد چیزی برای من نخریدند و حتی جزئی ترین ارایشگاه و اتلیه رفتم به خاطر هزینه و در زمان خرید لباس عروسی کیفی را انتخاب کردم که واقعا هزینه بالایی هم نداشت و شوهرم تحت هیچ شرایطی حاضر به خرید نشد .ووو الان بعد از سه سال به من میگن باید حقوقت را در خونه خرج کنی با وجودی که من از حقوقم برای خودم لباس و .. میخرم و ایشان بعضی مواقع برای من خرید می کنن اونم با هزار منت و و نفرین و … و دست بزن دارن و حرف میزنی فحش میده به خانوادم و خودم و …. و چند باری هم که با قهر از خونه بیرون رفتم و خودم برگشتم دیدم وسایل پشت دم در گذاشته که من نتونم برم خونه . و خودش شریک داره و اصلا ادم قابل اعتمادی نیست تو این مدت فهمیدم و الان به بهونه پول من نه به من محبت نمی کنه نه برام چیزی میخره و فقط در حد وسایلای خونه هست که اونم با هزار منت و ….واگر بهش محبت کنی میگه به خاطر پوله که داری محبت می کنی…………و درامدش خوبه اما نه برای من فقط برای خانوادش خرج میکنه و اصلا بامن در هیچ موردی حرف نمیزنه و حتی در مورد کارای خونه با من مشورت نمیکنه………..و فقط موقعی با من خوبه که من پیش خانوادشم و اون میخندند منم باید بخندم و .و کلا از ظاهر من ایراد میگیره و میگه تو به زندگیت نمیرسی درحالی که من غذا برای دو وعده درست می کنم و فقط خودش گرم میکنه و میخوره ….

خواندن  شوهرم و زن داداشم با هم رابطه دارند، زن داداشم مدعی شده که فرزندش از شوهرمه

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
شما حتی تو این متن هم سؤالی از من نپرسیدید و صرفا در حالت منفعلی وضعیت زندگیتون رو شرح دادید. سؤالی که با خوندن متنتون برای من پیش اومد اینه که تصمیتون برای ادامه‌ی زندگیتون چیه؟ آیا همسرتون رو به همین شکل که توصیف کردید دوست دارید و می‌خواید ادامه بدید؟ توجه داشته باشید که شما نمی‌تونید همسرتون رو عوض کنید و ایشون ارتباطاتشون بر اساس مناسبات مالیه. در ثانی شما یک طرف رابطه هستید و رابطه‌ی زناشویی دو طرف داره که در مورد شما یک طرفش همسرتونه. حتی اگه بخواید هم نمی‌تونید یک طرفه زندگیتون رو پیش ببرید‌. ثالثا شما به اختیار خودتون با همسرتون موندید و هیچ کسی چاقو زیر گردن شما نذاشته. با توجه به اینکه میگید شاغل هم هستید، یعنی وابستگی مالی ندارید و کاملا تو تصمیم‌گیری و انتخابتون آزاد و البته مسئول هستید. تا هر زمانی که شما بخواید، تو رابطه با همسرتون هستید و اگه شما یه روز هم نخواید، ایشون نمی‌تونه به زور شما رو نگه داره. برای همین این واقعیات رو بپذیرید، در نظر بگیرید و بر اساس اونا تصمیم‌گیری کنید. هر تصمیمی هم گرفتید مسئولیتش رو بپذیرید و تو حالت انفعال نرید. چون نه تنها کمکتون نمی‌کنه، بلکه آسیب زیادی هم بهتون می‌زنه.
موفق باشید … مشاوره ۲۴

 

الهام داودی (روانشناس بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران)

دوست عزیز سلام. خوشحالم که سوال اتون رو با ما مطرح کردین. اینطور که متوجه شدم توی این سه سال زندگی مشترک شما درست کار نکرده و اوضاع پیچیده است. من نیاز به اطلاعات بیشتری از شما دارم تا بتونم بهتر کمک اتون کنم. اگر بتونید و مشاوره تلفنی بگیرید من بهتر می تونم در خدمتتون باشم. … مشاوره ۲۴

خواندن  شوهرم میخواد زن صیغه ای داشته باشه نمیدونم چطوری نظرش رو عوض کنم
    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.