به زور خانواده ازدواج کردم انگار برده کار و برده جنسی هستم اصلا خوشحال نیستم

به زور خانواده ازدواج کردم انگار برده کار و برده جنسی هستم اصلا خوشحال نیستم

سؤال :

سلام. من سن پایین ازدواج کردم و همسرم حدود ده سال از من بزرگتره. من راضی به ازدواج نبودم اما به زور خانواده و اینکه این آقا چندسال پاپیچ ما شدن بلاخره بله ی زوری رو ازم گرفتن الان چند ماهی هست ازدواج کردم شوهرم نسبت بهم بی تفاوت و سرده و سر هیچ و پوچ بد دهنی میکنه بی توجهی میکنه و منم تو یه شهر غریب زندگی میکنم و از خانواده دورم و ایشون هرکاری دلش میخواد با من میکنه و فقط منو برده ی کار و برده ی جنسی میبینه و از خوشحال کردنم و راضی کردنم امتناع میکنه و کلا منو از همه چیز محروم و ممنوع میکنه و میگه که من هیچوقت عوض نمیشم و همینم که هستم من واقعا خسته شدم. کارمون به طلاق کشیده اما خانواده ها نمیذارن میگن خوب میشه و عوض میشه و بمون سر زندگیت توروخدا جوابمو بدین. من مشاوره هم رفتم با شوهرم بهمون گفت جدا شین خانواده ها مخالفن من چیکار کنم

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
خب شما خودتون هم به این نتیجه‌ رسیدین که جدایی برای جفتتون بهتره. خانواده‌هاتونم بجای شما زندگی نمی‌کنن که اونا در نهایت بخوان تصمیم بگیرن. برای همین توصیه می‌کنم با خانوادتون صحبت کنید و شرایط رو توضیح بدید؛ بگید که بیشتر از همه خود شما می‌خواستید که زندگیتون درست بشه، ولی امکان‌ناپذیره. اولین مشکل هم همون عدم علاقه‌ی اولیه بین شما و ازدواج اجباریه که به هیچ شکل عوض نمیشه؛ آدما یا از اول بهم احساس خوب دارن یا اگه ندارن به زور شکل نمی‌گیره و این ایده که با گذر عمر علاقه شکل می‌گیره، اشتباهه. سعی کنید به زندگی خودتون مسئولانه نگاه کنید و خودتون دیگه براش تصمیم بگیرید. منتظر نباشید مثل ازدواجتون که خانوادتون براتون تصمیم گرفتند، الان هم برای طلاقتون اونا تصمیم بگیرن و شما عقب بکشید. اگه می‌خواید زندگی روی خوشش رو بهتون نشون بده، خودتون رو از این وضعیت قربانی و منفعل خارج کنید و مسئولیت انتخاباتون رو از الان کامل به عهده بگیرید.
موفق باشید … مشاوره ۲۴

خواندن  ناخواسته وارد رابطه با مرد متأهلی شدم و به شدت به ایشون علاقه دارم
    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.