همانطور زندگی کردم که شوهرم خواست اما زن دوم گرفت خیلی غصه میخورم

همانطور زندگی کردم که شوهرم خواست اما زن دوم گرفت خیلی غصه میخورم

سؤال :

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما،من یک زن ** ساله ام،شوهرم بعداز سال ها زندگی مشترک زن گرفته، بعداز یه سال متوجه شدم،اول که شنیدم دیونه شدم تمام دنیا رو سرم خراب شد،حدود چند ماه از هم جدا زندگی کردیم منو بچه هام باهم شوهرم پیش اون خانم،بعدا می‌دیدم بچه هام به پدر و مادر هردو واقعا احتیاج دارن واون خانم از این وضعیت خوشحاله قبول کردم،برگرده،بچه هام از نظر تحصیل و رفتار خدا رو شکر بهترینن،به خاطر اوناست که نفس میکشم،شوهرمو خیلی دوست داشتم بدون اجازه اون خونه ی مادرم هم نمیرفتم،از هر نظر بهشون میرسیدم حتی تو خانواده مون به اینکه خوب بهش میرسیدم،سر زبونابودم،سر کار میرفتم نزاشت برم،میگفت مرد اگه مرد باشه نمیزاره زنش پول بیاره خونه،منو نزاشت برم امااینو که آورده شاغله،خیلی غصه میخورم،به خدا داغونم تو رو خدا یه راهنمایی بکنید ممنون میشم.

 

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
حتما این اتفاق همونجور که خودتون گفتید شوک بزرگی براتون بوده و ناراحتتون کرده. ولی هر اتفاقی یه سری پیشایند و نشانه داره که از قبلش میشه دید و هیچ اتفاقی یهو و بدون مقدمه نیست. من توصیه می‌کنم شما به رابطتون با همسرتون بازنگری کنید و ببینید ایشون چقدر قبل‌تر از این داستان از شما فاصله گرفتند. آیا تمام این سال‌ها شده حس کنید که ایشون دوستتون ندارن؟ رابطه‌ی جنسیتون به چه شکل بوده؟ تلاش برای پاسخ دادن به این سؤالا و پیدا کردن نشانه‌های قبل این ماجرا کمک می‌کنه که شما هم سهم خودتونو تو این داستان پیدا کنید. غیر از این مهم‌تر از همه می‌تونید برید با همسرتون صحبت کنید و از خودش مستقیم بپرسید؛ که چی شد که رفت و ارتباط دیگه‌ای گرفت؟ چه نیازی داشت که تو خونه و با شما تأمین نمی‌شد؟ دونستن اینا مهمه و کمک می‌کنه که شما در درجه‌ی اول بدونید که چه اتفاقی تو زندگی زناشوییتون این سال‌ها افتاده و بعدش ببینید که حستون چیه. نیازتون تو موقعیت جدید در رابطه با همسرتون چیه و در درجه‌ی اول برای خودتون مشخص کنید که چی می‌خواید. مهم شما و بچه‌هاتونید و شما باید بر اساس این اولویت تصمیم‌گیری کنید، نه همسرتون و اون خانم. اگه در نهایت دیدید که باز نمی‌تونید با همسرتون زندگی کتید، می‌تونید توافق کنید که چجوری بچه‌ها هر دوتونو ببینن. حواستون باشه که بر اساس خشم و تلافی تصمیم نگیرید، بلکه بر اساس حال خودتون و اینکه چی براتون مفیده در نهایت. شما در هرحال زخم بزرگی خوردید و نیاز به مراقبت دارید. اینو بدونید که تو این پروسه هر جا نیاز داشتید می‌تونید از کمک مشاورا استفاده کنید.
موفق باشید … مشاوره ۲۴

خواندن  شوهرم معتاده و میخوام ازش جدا بشم اما میترسم تنها نتونم بچه مو بزرگ کنم

 

ارغوان انصاريان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام،
بايد ضرورت اين مسئله رو درك كنيد كه سلامت روان شما مهمتر از هر چيزي است، اگر اين شرايط براي شما سخت و عذاب اور است تحمل كردن آن فقط شما را فرسوده تر ميكند؛ مطمئنا فرزندانتان هم به تصميم شما احترام خواهند گذاشت و شرايط را درك و با آن تطبيق پيدا خواهند كرد، اينكه شما بتوانيد سال هاي پيش رويتان در محيطي و با كساني باشيد كه قدردان حضور و وجود شما باشند و ارامش داشته باشيد مهمتر از اين است كه كنار شخصي باشيد كه باعث رنج رواني شما ميشود، مراقبت از خود و درجه اي از خود خواهي سالم وظيفه ي فردي ماست در قبال سلامت روان خود، استقلال مالي خود را داشته باشيد تا اسوده تر تصميم درست را بگيريد، شما به قدر كافي به قول خودتان به بقيه “رسيده ايد” اكنون وقت آن رسيده كه به خودتان رسيدگي كنيد تا بيشتر از اين اسيب نبينيد. … مشاوره ۲۴

    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.