موقعیت بدی قرار گرفتم ممکنه مورد خشونت شوهرم یا برادرانم قرار بگیرم

موقعیت بدی قرار گرفتم ممکنه مورد خشونت شوهرم یا برادرانم قرار بگیرم

سؤال :

سه ساله ازدواج مجدد کردم،* سالمهو شوهرم * سالشه،اوایل خیلی خوب بود بعدش بخاطر مشکلات خیلی سرد شد ،بطور ناخواسته وارد ی رابطه دوستی با یکی از دوستاش شدم،متاسفانه اس هایی ک بهم داده بودیم رو شوهرم دید و ازشون عکس گرفت،متوجه این رابطه شد و من خیلی زیاد پشیمون شدم از کارم،* سال از این قضیه میگذره و الان شوهرم عکسهارو برای تهدید نگه داشته و میگه طلاق بگیر وگرنه نشون خانوادت میدم،از اینور اگه طلاق بگیرم خانوادم نمیتونن هضم کنن ک من طلاق گرفتم و داداشام گفتن ک * از اونور شوهرم با عکسها تهدیدم میکنه،هزاران بار توبه کردم،ولی الان بدجور گیر کردم،توروخدا بگید من چ گلی بگیرم تو سرم.البته شوهرم وقتی قهر میکنه ب دو ماه و سه ماه هم قهراش میکشه،من تنها هدفم از صحبت کردن با اون آقا نجات زندگیم بود کمتاسفانه خیلی ضرر کردم

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
اگه برادراتون رابطه‌ی شما رو با اون آقا متوجه بشن چه واکنشی دارن؟ آیا خطر جانی براتون داره؟ به برادراتون بگید خودتون خواستید طلاق بگیرید و بخاطر مشکلاتی بود که سال‌ها با همسرتون داشتید. ایشون یک‌طرفه تصمیم به طلاق نگرفته و تصمیم مشترک جفتتون بوده و مشاور هم به جدایی توصیه کرده. مطمئنا شیوه‌ای که شما این موضوع رو برای برادراتون مطرح می‌کنید، رابطه‌ی مستقیمی با واکنش اونا داره و شما اگه مسئولیت این داستان رو بپذیرید، احتمال بروز درگیری کمتر میشه. نیازی نیست از اسمس‌ها حرف برنید، ولی اگه می‌بینید گفتن موضوع اسمس‌ها براتون خطر جانی نداره و اونا رو نتونستید با این صحبت قانع کنید و همچنان می‌خوان با همسرتون درگیر بشن و محتمله همسرتون بهشون بگه، بهشون داستان اسمس‌ها رو بگید. در غیر این صورت اگه احتمال خطر جانی رو می‌دید، نیازه شما کم کم شروع به کار کنید تا استقلال مالی داشته باشید و بتونید هزینه‌های زندگیتون رو بدید. بعد با کمک مهریه‌تون جدا بشید و واحد کوچیکی رو برای خودتون بگیرید و مستقل از پدر و مادرتون توش زندگی کنید. در این صورت شما سرزنشی از سمت خانواده در مورد آبرو ندارید، چون به خونه برنگشتید که کسی از افراد محل بخواد متوجه بشه و اگه لازم باشه حتی خونتون رو به شهر دیگه منتقل می‌کنید که بتونید این مسأله رو به این شکل سربسته حل کنید. اینو هم بدونید ازدواجتون تموم شده‌ست و وقتی همسرتون تصمیم خودش رو در مورد تموم‌ کردنش گرفته، به زور نمی‌تونید یک نفره به زندگی مشترک ادامه بدید. سعی کنید واقعیت رو بپذیرید و در مورد اسمس‌ها هم خودتون رو ببخشید و بیش از این سرزنش نکنید. در آخر باز هر جا نیاز دیدید، حتما با مشاور صحبت کنید تا کمک بگیرید.
موفق باشید

خواندن  مدتی پیش متوجه رابطه همسرم با خواهرم شدم ، ترس از جدایی دارم

 

الهام داودی (روانشناس بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران)

صحبت هاتون رو خوندم و چندتا نکته هست که باید بهش اشاره کنم: ۱) در مورد ازدواج قبلی اتون اطلاعی ندارم که بتونم راهنمایی اتون کنم اما به هر حال اون ازدواج رابطه ای بوده که کار نکرده و خواستین ازش بیایین بیرون. و ازدواج فعلی اتون هم درست کار نکرده و الآن با چالش رو به رو شده، سوالی که باید بهش جواب بدین این هست که رابطه های شما چطور پیش میره، شما چطور عمل می کنید و دیگران چه عکس العملی دارند؟ من فکر می کنم این بخش بسیار برای شما مهم باشه و تا مدل رابطه برقرار کردن خوداتون با آدم ها رو درک نکنید خوب شاید مرتب از یک رابطه وارد رابطه دیگری بشید. ۲) مسئله بعذی اینکه رابطه ای که با دوست همسراتون داشتین رو گفتین که مخفیانه بوده و اما در عین حال خواستین که زندگی اتون رو باهاش نجات بدین. و به نظراتون چطور یک رابطه ای که مخفی هست می تونه نجات بده؟ یعنی وقتی چیزی رو مخفی می کنیم عمدتا به این فکر می کنیم که تبعات بدی داره برامون وگرنه که خوب مخفی اش نمی کنیم. ۳) شما و همسراتون باید تکلیف خوداتون رو با این رابطه مشخص کنید یا اینکه تصمیم می گیرید که اتفاق هایی که افتاده اونقدر قلب اتون رو شکسته که نمی تونید همدیگه رو ببخشید و خوب در این صورت باید رابطه اتون رو باهم تمام کنید یا اینکه می خواین که راهی برای باهم بودن باز کنید و هنوز فکر می کنید که این رابطه می ارزه براتون. در این صورت راهش فراموش کردن ناراحتی ها نیست بلکه راهش صحبت بر سر اونها و تلاش برای جبرانش هست وگرنه مدتی بعد دوباره سر باز می کنه. البته راه دوم مسیری نیست که خوداتون به تنهایی بتونین انجامش بدین بلکه نیاز به یک روانشناس دارین که با کمک او رابطه اتون رو احیا کنید. اما حتما باید قبلش به این بینش برسید که رابطه اتون واقعا لطمه خورده و همدیگه رو آزار دادین. ۴) ببینید اگر تصمیم شما بر طلاق گرفتن هست شما نمی تونید برای رابطه همسر و برادراتون کاری کنید. این مسئله در واقع به قانون ربط داره و قانون باید حلش کنه. ۵) من فکر می کنم این اتفاق هایی که برای شما رخ داده و براتون آزار ایجاد کرده و همه مواردی که از ۱ تا ۴ بر شمردم نیاز بسیار جدی داره که با کمک یک روانشناس بر روی اونها کار بشه وگرنه همچنان در آینده تکرار خواهد شد.

خواندن  از همسرم بارها خیانت دیدم با شخصیت تنوع طلبی شوهرم چطور برخورد کنم؟
    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۰۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.