نمیدونم علت جدا خوابیدن شوهرم بعد از زایمان چی هست ؟

نمیدونم علت جدا خوابیدن شوهرم بعد از زایمان چی هست ؟

سؤال :

سلام دو فرزند دارم یکی یک سال و دومی هم چهارماهشه همسرم از وقتی که من دومی رو آوردم جدا از من میخوابه ومن ازش سوال کردم چرا جدا میخوابی گفتش بخاطر اینکه بچه هات نمیزارن من نگاه فیلم کنم وبه درستی بخوابم من هم به او حق میدم البته ولی از یک لحاظ دیگه هم خیلی نگران زندگیمم که نکنه بهم خیانت کنه بنظر شما من باید چیکار کنم تورو خدا برام هر چه زودتر جواب بدی بهم راهنمای کنی خیلی ممنون میشم

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
من مثل شما به همسرتون حق نمیدم، چون بهرحال اونا فقط بچه‌های شما نیستند، بچه‌های هر دوتون هستند و هر دوتون تصمیم گرفتید اونا رو به دنیا بیارید و مسئولیتش هم به عهده هردو نفرشماست. زندگی شما هم مثل دوران قبل از بچه‌هاتون نیست و تغییر کرده؛ الان شما مادر و پدر هستید و زندگی مجردی قبلتونو دیگه ندارید. تربیت بچه‌هاهم وظیفه‌ی پدر و مادر با همه، نه فقط مادر. حتی اگه پدر شاغل باشه و مادر اوقات بیشتری رو برای نگهداری از بچه‌ها تو خونه داشته باشه، باز این وظیفه از دوش پدر ساقط نمیشه و وقتی خونه میاد نیازه که به حال فرزندان در حد توانش رسیدگی کنه. می‌تونید با همسرتون صحبت کنید و نظرش رو نسبت به وظیفه‌ش در قبال بچه‌ها بپرسید و در موردش با هم گفتگو کنید. ازشون بپرسید که آیا انتظار داشتند که بعد از به دنیا اومدن بچه‌ها همون آرامش زندگی قبل رو داشته باشند و راحت فیلم ببین و بخوابن؟ می‌تونید بگید که از ایشون تو این دوران انتظار حمایت بیشتر دارید، نه اینکه شمارو تنها بذارن. قبل از صحبت به انتظاراتتون خوب فکر کنید و بعد شفاف مطرح کنید.
و اما در مورد تردید شما به خیانت ایشون، آیا شما غیر از جدا کردن جای خواب مورد مشکوکی دیدید؟ اگه فقط موضوع جدا خوابیدنه، آیا فقط رابطه‌ی جنسی امنیتتون رو برقرار می‌کنه که اگه قطع بشه شما مشکوک می‌شید؟ رابطه‌ی عاطفی خارج از رختخواب شما به چه شکله؟ قبلا هم این تردید گاهی سراغتون اومده؟ همه‌ی این سؤالا مهمن و نیاز به بررسی دارن. ولی من ازتون می‌خوام اینو هم در نظر بگیرید که هورمونای بدن زنان پس از زایمان همچنان در نوسانن و زنان زیادی دچار حساسیت روحی و افسردگی میشن. همینطور تا چند ماه اول میلی جنسی تو مردا کمتر میشه و کمتر نسبت به قبل رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کنن، چون هدف طبیعت تمرکز روی بچه‌ی تازه متولد شده‌ست به شکلی که همه‌ی انرژی‌های به سمت اون معطوف بشه‌. اگه مواردی رو که گفتم بررسی کردید و دیدید که هیچ مورد مشکوکی وجود نداره و همسرتون شمارو دوست داره، تردیدتون رو به شرایط بعد از زایمان مربوط بدونید و سعی کنید با همسرتون در مورد‌ حساتون صحبت کنید و ازش بخواید که مراقبت بیشتری بکنه. در غیر این صورت هم، اگه واقعا دیدید همسرتون اون محبت و توجهی که لازمه رو نداره، توصیه می‌کنم حستونو انکار نکنید. بلکه با همسرتون جدی بیان کنید تا ببینید موضع همسرتون به‌طور کلی در مقابل شما و بچه‌ها چیه تا شما از واقعیت احساس ایشون آگاهی پیدا کنید و دیگه به حدس و‌گمان پناه نبرید. اینجوری با ابهام‌ کمتری مواجه میشید و ترستون بالتبع کمتر میشه و می‌تونید در مورد رابطتون تصمیم‌گیری کنید. اینو بدونید هر زمان که نیاز داشتید مشاورا کنارتون هستند و شما می‌تونید ازشون کمک بگیرید.
موفق باشید … مشاوره ۲۴

خواندن  شوهرم مهربانه ولی در کل آدم سردیه نسبت من و همین باعث سردی من هم شده
ارغوان انصاريان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام،
خستگي رواني و جسمي بخشي از مراحل فرزند اوري را تشكيل مي دهد و طبيعي است اما بزرگ كردن كودكان مسئوليتي است كه بر دوش هم پدر و هم مادر قرار دارد و نه عملي يك طرفه.
با گفتگو سعي كنيد دليل اصلي را پيدا كنيد، اينكه صرفا شما به دليل جدا كردن بستر فكر اينكه همسرتان مرتكب خيانت خواهد شد را كرده ايد جاي سوال كردن دارد.
درك و همدلي متقابل كمك مي كند كه طرفين بفهمند كه جايگاهشان با به دنيا امدن كودكان متزلزل نشده است و از طرفي به حضور انها بيش از پيش نياز است.
ايجاد تنوع در رابطه حتي كم هم ميتواند خستگي مسئوليت كودكان را تا حدي از بين ببرد و انرژي خوبي را براي ادامه مسير فراهم نمايد … مشاوره ۲۴

    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.