بعد از زایمان شوهرم رختخوابش رو جدا کرده و ازم دور شده چطور به سمت خودم جذبش کنم؟

بعد از زایمان شوهرم رختخوابش رو جدا کرده و ازم دور شده چطور به سمت خودم جذبش کنم؟

سوال :

سلام. من دو ماهه زایمان کردم از وقتی بچم ب دنیا اومده شوهرم رختخوابشو از من جدا کرده میگه صدای بچه نمی ذاره بخوابم در صورتی ک بچم الان دو ماهشه و اصلا شبا گریه نميکنه. شوهرم خیلی ازم دور شده درضمن اصلا هیچ کدوم از رفتاراش عوض نشده اما چهار ماهه بهم نزدیک نشده و سمت من نمیاد. کمکم کنید ک چطور شوهرم و دوباره سمت خودم بیارم.

 

بعد از زایمان شوهرم خیلی از من سرد شده

 

شقايق درنشان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام
شما نیاز دارید با همسرتون راجع به این موضوع صحبت کنید؛ احساساتتون رو که اینجا برای من به سادگی نوشتید به همسرتون بگید، بپرسید که چی شده که ۴ماهه از شما دوری می‌کنن و دلیلش چیه. باتوجه به اینکه میگید از قبل زایمان از شما دور شدن، هر دلیلی این فاصله داشته باشه قطعا صدای بچه نیست. به همسرتون این رو بگید و بپرسید که موضوعشون چیه. اگه ایشون تونستن با شما راحت و بی‌پرده حرف بزنن که فبها، اگه نه توصیه کنید که پیش مشاور برن و موضوعشون رو با یه فرد متخصص در میون بذارن و حل کنن. بهشون حتما بگید که این موضوع چقدر برای شما مهمه چون زندگیتون براتون مهمه، و می‌خواید این مسأله حل بشه. بدونید که حرف زدن کلید رابطه‌ست و شما و همسرتون از الان نیاز دارید که بیشر با هم راجع به احساسات و افکارتون صحبت کنید و مثل دوست با هم صمیمیت داشته باشید. موفق باشید … مشاوره ۲۴

 

ارغوان انصاريان (روانشناسي باليني دانشگاه علامه طباطبايي تهران)

سلام،
در ابتدا تبريك گرم مرا براي به دنيا آمدن كودك خود و مادر شدنتان بپذيريد.
شرايطي كه شرح داديد در زوج هايي كه به تازگي صاحب فرزند شده اند آنچنان هم غريب نيست. مادران به علت درگير شدن نُه ماهه ي بدنشان با بارداري كم كم مي توانند براي پذيرفتن نقش جديد و مسئوليت هاي بعدي آن آماده شوند؛ اگرچه تحقيقات جديد نشان داده كه پدران هم در دوره ي بارداري همسرشان از نظر هورموني تغييراتي در بدنشان بوجود مي آيد كه كمك شاياني براي پذيرفتن نقش پدري مي كند اما ممكن است در مواردي هم پذيرفتن “نقش پدري” در آنها نيازمند سپري شدن زمان بيشتري باشد.بهتر است تا آنجا كه مي توانيد با همسرتان گفتگو كنيد و از او بخواهيد در مورد احساس هايي كه با اضافه شدن كودكتان به او دست داده است و نگراني ها و ترس هايي كه نسبت به آينده و رابطه اش با شما دارد صحبت كند، احساس درك شدن و همدلي كردن بيشتر با يكديگر و ياداوري الزام حضور هر دو در اين شرايط ميتواند مفيد باشد. جداي از وقتي كه با كودكتان هستيد زماني را هم براي بودن هاي دونفره ي كنار هم اختصاص دهيد، مرور مسيري كه با يكديگر طي كرده ايد، هديه دادن و هديه گرفتن، سر زدن به مكان هايي كه با يكديگر خاطره داريد و قدر داني از زحمات يكديگر ميتواند باعث ارزشمند تلقي شدن هر يك از طرفين شود. موفق باشید … مشاوره ۲۴

خواندن  همسرم از ازدواج با من پشیمانه و فکر میکنه من مانع رسیدن به آرزو هاش میشم

 

 

*** خواننده های عزیز می توانید در پایین صفحه قسمت دیدگاه به مشاورین ما امتیاز بدهید ۵ بهترین امتیاز و ۱ بدترین امتیاز به طور مثال (جواب مشاور اول ۵ و جواب مشاور دوم ۵ یعنی هر دو مشاور از دید شما بهترین امتیاز رو گرفته اند)

    ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.