شوهرم برای خونه خرج نمیکنه ، پول قرض میگیره و پس نمیده خسته شدم از کارکردن و مرد بودن

شوهرم  برای خونه خرج نمیکنه ، پول قرض میگیره و پس نمیده خسته شدم از کارکردن و مرد بودن

سوال :

اسلام. خانمی ۳۲ ساله هستم، مدت ۱۰ سال از ازدواجم میگذره. یک پسر دارم. کارمندم و تقریبا بیشتر هزینه زندگی توسط بنده انجام میشه. همسرم در کل آدم بدی نیست اما بهیچ عنوان زندگی رو از لحاظ خرج کردن برای زن جدی نمیگیره و بیشتر تمایل به گرفتن داره تا دادن. حتی اسماً پول قرض میگیره و هرگز بهم پس نمیده. مدتی هم بیکار و در منزل بود و فقط زندگی از سمت من تامین شد اما به روش نیوردم ولی برعکسِ من خانوادش خیلی بهم فشار اوردن و من رو مسبب بیکاریش دونستن. حالا هم که کار میکنه دائما بهانه قسط و قرض داره. قرض دیگران رو پس میده اما من رو حتی به زبون نمیاره. در خیلی جاها و خیلی کارهای مهم دست تنها می‌مونم و معمولا همسرم اونقدر که باید برای من و پسرم وقت بگذاره برای خانوادش وقت میگذاره. اما نمیدونم بخاطر حساب بردن از خواهراشه یا بستن دهنشون. چون بهیچ عنوان خواهراش دست از طعنه، تیکه و کنایه بر نمیدارن. علی‌ایحال من بیشتر مشکلم بخاطر خرج نکردن شوهرم برای من هست و پولهایی که ازم میگیره و هرگز اسمش رو نمیاره. و اینکه خواهراش کار کردن من رو وظیفه میدونن. دیگه خسته شدم از کار، از مرد بودن، نمیدونم باید چه کار کنم؟ میدونم که راه رو اشتباه رفتم اما نمیدونم چطور باید درستش کنم.

 

خسته شدن زن از بی مسئولیتی شوهر

جواب مشاور :

سلام
در درجه‌ی اول اینو بدونید کارکردن فقط برای مردها نیس و ربطی به جنسیت نداره. هیچ زنی با کار کردن مرد نمیشه و از زنانگیش نه تنها کم نمیشه، بلکه از نظر مالی مستقل و توانمند میشه و می‌تونه برای زندگیش قوی‌تر برنامه‌ریزی کنه و تصمیم‌ بگیره. منم که الان دارم بهتون مشاوره میدم مرد نشدم، همینطور خیلی از زنایی که تو مشاغل مختلف دارن همپای مردا کار می‌کنن. این که حس‌ می‌کنید زنانگیتون با کار کردن کم میشه و زنی که تو خونه بشینه و صبح تا شب فقط به خودش و خونه زندگیش برسه، زنانگی بیشتری داره، از تفکر مردسالاری میاد که قرن‌هاست به دنیا و مردم ما حاکمه و اشتباهه. زنانگی یه زن هیچ ربطی به این باورهای اجتماعی نداره و جدا از این‌هاست.
در درجه‌ی دوم شما با یه کودک ازدواج نکردید که مسئولیت ازش ساقط بشه و شما بخواید وظایفشو به‌عهده بگیرید. همسر یعنی کسی که از همه‌ی ابعاد فیزیکی و روانی به بلوغ رسیده و می‌تونه غیر از مسئولیت خودش، مسئولیت ارتباطیشم در عهده‌ی زن و بچش به عهده بگیره. با این توصیفی که شما از همسرتون کردید، ایشون هنوز نمی‌تونه مسئولیت مالی خودشو بجا بیاره و مثل بچه‌ای می‌مونه که با غر و لند مدرسه میره و گاهی مادرش تکلیفشو براش می‌نویسه. هیچ اهمیت هم نداره که خانوادش در مورد ایشون و شما چه فکری می‌کنن، بلکه فقط و فقط مهمه که شما چه فکری می‌کنید. شما نیازه در این رابطه خوب فکر کنید و تصمیمتونو بگیرید. ببینید که انتظاراتتون از ازدواج چیه و آیا تو رابطه با همسرتون این نیازها تأمین میشن یا نه و در صورتی که تأمین نمیشن، ببینید که چه کاری می‌خواید انجام بدید. موفق باشید …  مشاوره ۲۴

   
خواندن  همسرم زنی رو صیغه کرده و من رو اذیت می کنند که ترکش کنم
ثبت درخواست مشاوره تلفنی و آنلاین         وبسایت مورد تأیید مشاوره ۲۴ جهت خرید انواع لوازم خانگی و جهیزیه (روی دکمه زیر کلیک کنید)

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۵۱۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.